Michał Andryszak vs. Michał Włodarek na KSW 26

22 Styczeń 2014
Michał Andryszak vs. Michał Włodarek na KSW 26


Zgodnie z obietnicą Macieja Kawulskiego, od tego tygodnia karta KSW 26 nabiera mocnych kształtów. I tak, przed chwilą poznaliśmy pierwszą parę z „under cardu”, czyli Michał Andryszak vs. Michał Włodarek. To co można powiedzieć na pierwszy rzut oka o tym zestawieniu, to fakt, że walka zasługuje żeby znaleźć się znacznie wyżej w rozpisce. Fajerwerki gwarantowane!

Wyżej notowany „Longer” prawdziwego rozpędu nabrał w 2012 roku, od tamtej pory walcząc tak często jak to możliwe. Nieco ponad dwa lata zajęło mu zrobienie aż 14 zawodowych pojedynków, dochodząc do rekordu 11-3-1NC. Reprezentant Fighting Division Bydgoszcz ma na koncie również występy zagraniczne, m. in. w organizacji Cage Warriors. Ostatnio mogliśmy go oglądać w Inowrocławiu, gdzie ekspresowo pokonał Baga Agaeva. Tym zaledwie 21-letnim zawodnikiem, włodarze federacji zaczęli się bliżej interesować przy okazji jednego z obozów treningowych Konfrontacji w którym brał udział

Poznański „Komar”, czyli Michał Włodarek to ten sam kaliber fightera, co jego kolejny rywal. Choć na koncie ma tylko pięć zawodowych pojedynków, charakteryzuje go równie mocne uderzenie, co było widać choćby po jego ostatnim przeciwniku. Jako jedyny Polak, trzy lata temu pokonał Daniela Omielańczuka, obecnego fightera UFC a sam nie uległ jeszcze przed nikim. Na co dzień trenuje z czołowymi zawodnikami Ankosu Poznań.

Oto co obaj zawodnicy mają wzajemnie do powiedzenia.

Michał Andryszak o Michale Włodarku:
– Michał to bardzo dobry zapaśnik, z bardzo dobrego klubu. Wiem jak walczy i wiem, że będzie to dobra walka. Jeśli on nie będzie chciał przewracać to gwarantuję, że damy dobrą walkę pełną wymian w stójce i powalczymy o walkę wieczoru gali KSW26.

Michał Włodarek o Michale Andryszaku:
– Młody, utalentowany chłopak. Solidny zawodnik. Nie boję się nikogo, nie boję się jego i na pewno nasza walka podobać się będzie publiczności.

Jedynym minusem tego świetnego zestawienia jest to, że któryś z zawodników przegra. Od pewnego czasu bowiem, właściciele KSW skrzętnie przyglądają się swoim debiutantom i ich dalsza kariera w federacji zależy często właśnie od pierwszego wrażenia. Co za tym idzie, od wyniku.

Komentarze