ONE FC zainteresowane zorganizowaniem rewanżu Kazushiego Sakuraby z Renzo Gracie

22 Styczeń 2014
ONE FC zainteresowane zorganizowaniem rewanżu Kazushiego Sakuraby z Renzo Gracie


Nie żebyśmy narzekali na w UFC, ale miło jest wreszcie napisać coś o wydarzeniach spoza amerykańskiego oktagonu. Organizacja ONE FC najwyraźniej poczuła oddech konkurencji i nie tylko zorganizuje w Azji dwa razy więcej eventów niż w roku poprzednim, ale ostatecznie postanowiła ściągnąć kawalerię w postaci weteranów sportu. W niedawnej informacji prasowej ujawnili, że są na dobrej drodze do zorganizowania rewanżu Kazushiego Sakuraby z Renzo Gracie.

Najwyraźniej Gracie mają problem z odnalezieniem się w dzisiejszych realiach MMA, bo to już kolejny news, który dotyczy wiekowych reprezentantów rodziny. Oczywiście nie mamy nic przeciwko takiemu widowisku, bo za pierwszym razem również nie narzekaliśmy.

Powodów do zadowolenia na pewno nie mógł mieć natomiast Renzo, który starcie z 2000 roku, przypłacił kontuzją łokcia. Tym samym kolejna próba powstrzymania ultra popularnego wówczas w Japonii Sakuraby, spełzła na niczym.

Obaj zawodnicy nie walczą zawodowo od dobrych kilku lat, dlatego powinniśmy spodziewać się, że ewentualny rewanż mógłby być ukoronowaniem ich osiągnięć. Na drodze do jego zorganizowania stoi prawdopodobnie niejasna sytuacja kontraktowa Brazylijczyka z UFC, gdzie ostatni raz wystąpił w kwietniu 2010 roku.

Komentarze