PROMMAC planuje wprowadzić kontrole antydopingowe VADA

16 Styczeń 2014
PROMMAC planuje wprowadzić kontrole antydopingowe VADA


Ambitne plany, i o ile z reguły wykazujemy się większym optymizmem w życiu, o tyle pomysł wprowadzenia badań antydopingowych przez debiutującą organizację PROMMAC, wydaje nam się najtrudniejszym do zrealizowania.

Takie jednak badania zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, sam głównodowodzący nowej organizacji z Krakowa – Dalius Kubylis:

Kto i w jaki sposób będzie przeprowadzał badania, ogłosimy wkrótce. Będzie to jednak profesjonalna ekipa, która współpracuje z VADA (red. organizacja antydopingowa) i Ministerstwem Sportu.

Choć większość istotnych szczegółów Pan Kubylis wolał zachować dla siebie, dodał, że badania będą przeprowadzane wg standardów światowych, czyli prawdopodobnie przed i po walce. W przeszłości podobny pomysł zapowiedziała federacja MMA Attack, jednak szybko wycofała się z tego pomysłu.

Komentarze

 • bartek0011

  No i dobrze 🙂

 • zenek

  Bartek spamisz masakra wstyd kurwa jak nic, takie posty nic nie wnosza tylko nabijasz ich ilosc…

  PROMMAC musi miec bogatego wlasciciela jak chce takie testy wprowadzic ,smieszy mnie to bo nawet nie zoorganizowali jednej gali a testy beda wprowadzac rozumiem po 10 galach to gratulacje a przy pierwszych to sobie jeszcze moga pogorszyc …

   

   

 • Loku

  @zenek Nie rozumiem czemu testy po 10 galach miałby być lepszym rozwiązaniem. Dobrze, że mają to w planach, mam nadzieję, że fundusze są odłożone bo faktycznie nie jest to tania zabawa, aczkolwiek wydaje mi się, że warto. Nawet jeśli kontrola nie obejmie wszystkich zawodników a jedynie losowo część z nich to i tak krok w odpowiednim kierunku.

 • zenek

  Musza sie wybic i walki "Frików" pewnie zrobia reszte zostawiam tobie do namysłu. UFC nawet nie zaczynalo kontroli dopingowych przy pierwszych galach .

 • _gumtree_

  Hahaha. Gwozdz do trumny na starcie.

 • Loku

  @ zenek – kiedy zaczynało UFC to nie było MMA… Więc to nienajlepsze porównanie. Testy są elementem uczciwej rywalizacji. Jeśli ich na to stać to w czym problem? Z resztą oni na pewno nie zarobią na pierwszej gali i pewnie zdają sobie z tego sprawę…