Walka o pas wagi koguciej i pierwszy etap turnieju wagi ciężkiej na Bellator 111

autor:
10 Styczeń 2014
Walka o pas wagi koguciej i pierwszy etap turnieju wagi ciężkiej na Bellator 111

hw

Bellator ogłosił pięć walk jakie zobaczymy na drugiej, tegorocznej gali tej federacji. Walką wieczoru marcowego eventu w Thackerville w stanie Oklahoma, będzie pojedynek mistrza wagi koguciej Eduardoa Dantasa (15-3) z rodakiem Rafaelem Silvą (21-3). Ponadto anonsowano pojedynki ćwierćfinałowe, bardzo ciekawie zapowiadającego się turnieju wagi ciężkiej.

Po pas mistrzowski Dantas sięgnął w kwietniu 2012 r. odbierając go Zachowi Makovskyemu, który w grudniu udanie zadebiutował w UFC. Rok temu, a dokładnie w lutym udało mu się obronić ten tytuł nokautując w drugiej rundzie swojego przyjaciela Marcosa Galvao. Od tamtej pory mistrz nie był aktywny, do czego przyczyniła się kontuzja nogi. Pomiędzy tymi walkami „Dudu” wystąpił na rodzimej gali Shooto Brazil 33, czego zapewne żałuje, bowiem już w pierwszej rundzie na deski posłał go Tyson Nam.

Silva prawo walki z mistrzem wywalczył sobie wygrywając czteroosobowy turniej tej dywizji. W lipcu poddał duszeniem zza pleców Rodrigo Limę, a dwa miesiące później w finale wypunktował Anthony’ego Leone.

Na etapie ćwierćfinałów Rosjanin Alexander Volkov (19-4) zmierzy się z Markiem Holatą (12-4), a zwycięzca tego pojedynku spotka się w półfinale z Peterem Grahamem (9-6) lub Sialą „Mighty Mo” Siligą (5-2).

Po drugiej stronie drabinki rozstawieni zostali, niepokonany Bułgar Blagoi Ivanov (9-0) z Richem Halem (21-6-1) oraz był zawodnik UFC Lavar Johnson (17-8) i dziesięć lat młodszy Ryan Martinez (10-3).

Komentarze

  • bartek0011

    Wygra Volkov Smile

  • Oczekk

    TV6 transmituje bellatora na żywo?

  • bartek0011

    Nie