Arbi Shamaev vs. Helson Henriques na KSW 26 w Warszawie

autor:
04 Luty 2014
Arbi Shamaev vs. Helson Henriques na KSW 26 w Warszawie

Henriques

Urodzony w Angoli, ale mieszkający i trenujący w Portugalii Helson Henriques (6-1-1) będzie rywalem debiutującego w Konfrontacji Sztuk Walki Arbiego Shamaeva (6-1-1NC), podczas marcowego eventu na warszawskim Torwarze. Pojedynek tych dwóch piórkowych otworzy galę KSW 26.

Czeczen kontrakt z największą polską federacją wywalczył sobie w styczniu, pokonując w pierwszej rundzie Tomasza Zawadzkiego na 3F w Ełku. Była to piąta z rzędu wygrana 23-latka. Shamaev większość swoich walk toczył na galach mniejszych organizacji, ale ma też epizod w MMA Attack, gdzie wypunktował Rafała Raczyńskiego. Jedynej porażki doznał dwa lata temu, a lepszy od niego okazał się inny uczestnik KSW 26, Mateusz Gamrot.

Sześć lat starszy Henriques to podopieczny znanego w Polsce Vitora Nobregi. Jest on autorem jednego z najszybszych nokautów, który zafundował latającym kolanem dużo bardziej doświadczonemu Diego Marlonowi już w trzeciej sekundzie. Jego kolejna walka trwała trzydzieści pięć sekund dłużej, a wysokim kopnięciem posłał na deski debiutanta Ivo Furtado. W jedynej ubiegłorocznej walce wygrał przez poddanie z Paulo Durao.

Komentarze

 • gonzo

  A co on, jakiś bejsbolista?

 • Terenciusz

  Mam mieszane uczucia.

  Z jednej strony interesujący zawodnik, wydaje się być dobrym przeciwnikiem dla Arbiego. Można więc spodziewać widowiskowego starcia. Sportowo zapowiada się co najmniej poprawnie. Warto tu dodać, że karta wstępna KSW 26 na papierze wygląda naprawdę imponująco.

  Jednak z drugiej strony uważam, iż lepiej byłoby kartę wstępną opierać jedynie o reprezentantów rodzimej sceny. Zwłaszcza, że wśród polskich piórkowych jest kilku naprawdę interesujących zawodników.

  Skoro jednak włodarze KSW mają inny pogląd na ten temat to liczę, że już wkrótce na KSW skrzyżują ze sobą rękawice Robert Radomski oraz Luiz Cado Simon. Obaj mają po jednym plusie w KSW i szkoda by było, gdyby na dłużej wypadli z obiegu po jednej przegranej. Warto z tej dwójki wyłonić tego, który dostanie szansę na głównej karcie.

 • champ1

  fotografia rodem z cyklu Ozdoby 🙂 ale chyba nic nie wiem o Helsonie to nawet ciężko mi się cieszyć. co o nim wiecie?

 • Pako

  No zdjęcie jak z jakiejś okładki gazety ala "Homoś" Smile

  Ale rywal dla Arbiego naprawde świetny.KSW od pewnego czasu odwala kawał dobrej roboty.

 • Redaktor Kokos80

  te kariery, to w duzej mierze zasluga kontaktow. sa przeciez lepsi zawodnicy w Polsce w tej wadze, od Zawadzkiego i Arbiego, ale nie dostali szansy…

  i jak juz jest taki zawodnik, to mozna go budowac. rywal w parterze jest slaby, czyli w sam raz.

  tak jak np. Strus czy Walus, walcza na KSW, aczkolwiek wiemy, ze sa zawodnicy z znacznie wiekszym potencjalem, ktory niestety sie nie rozwinie, bo nie dostana szansy.

 • bartek0011

  Jeżeli Arbi będzie sięchciał z nim bić w stójce to może być naprawdę interesująco Laughing