Dos Anjos vs. Nurmagomedov, Healy vs. Masvidal, Tavares vs. Romero, Brandao vs. Chope

05 Luty 2014
Dos Anjos vs. Nurmagomedov, Healy vs. Masvidal, Tavares vs. Romero, Brandao vs. Chope

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Garść nowych pojedynków przygotowała wczoraj ZUFFA dla swoich fanów. Większość z nich dotyczy jedenastej gali na kanale FOX, a w drodze są już kolejne cenne zestawienia.

1. Rafael dos Anjos vs. Khabib Nurmagomedov
Wreszcie wyjaśniła się sytuacja z Dagestańczykiem, który po wygraniu pięciu pojedynków w UFC, nadal pozostaje niepokonany. Trudności w znalezieniu mu rywala należą jednak do przeszłości, bowiem Khabib zmierzy się z Rafaelem dos Anjosem, który również ma za sobą pięć zwycięstw z rzędu. Można chyba śmiało założyć, że przewidziana na 19 kwietnia walka, będzie eliminatorem do pasa dywizji lekkich.

2. Pat Healy vs. Jorge Masvidal
„Bam Bam” udowodnił, że jest fighterem z krwi i kości, biorąc na siebie 4 pojedynki w zeszłym roku, wygrywając niestety tylko jeden z nich. Masvidal ma znacznie lepszy bilans, jednak ostatnio przegrał przez decyzję z Khabilovem. Obaj na pewno spróbują pokazać się z jak najlepszej strony i wrócić na ścieżkę zwycięstw. Pojedynek przewidziano również na kwietniowy UFC on FOX 11.

3. Brad Tavares vs. Yoel Romero.
Były rywal Michała Fijałki udowodnił, że pasuje do pierwszej ligi. Trzy wygrane w UFC gwarantują z pewnością szybki awans w drabince i coraz trudniejszych rywali, tj. zwycięzca ostatnich pięciu walk – Brad Tavares. Liczymy, że tym razem Romero wybierze jednak inny rodzaj spodenek aniżeli biały, bowiem ostatni występ to trochę „śmierdząca sprawa”. Pojedynek zakontraktowano na UFC on FOX 11.

4. Diego Brandao vs. Will Chope
Brandao to jeden z tych zawodników, którzy najpierw muszą zmierzyć się z samym sobą, a dopiero później z rywalem. Jego ostatni występ to jedna z najbardziej upokarzających przegranych w karierze. Najpierw nie zrobił wagi, by niemalże oddać walkę przez TKO w pierwszej rundzie. Z kolei Will Chope potwierdził to, co od dawna forsuje Dana White. UFC to zupełnie inna para kaloszy, co zresztą pokazała dewastująca porażka Willa w jego debiucie, po tym jak miał za sobą ciąg 14 zwycięstw z rzędu, poza UFC. Walka prawdopodobnie odbędzie na UFC Fight Night 38 w Brazylii.

Komentarze

 • bartek0011

  Oooooo tak . Khabib pojedzie po Rafaelu jak czołg. Boss

 • RZDZ

  każdemu zdarzaja się bardziej spektakularne porażki 🙂 aż tak po Diego bym nie jechał 🙂

 • Pako

  Khabib w drodze po pasApplause a Diego ma szansę na odbudowanie się.

 • bartek0011

  Kolejne KO Romero ? Laughing