Gilbert Melendez zostaje w UFC. Wraz z Pettisem poprowadzi 20-go TUF’a.

24 Luty 2014
Gilbert Melendez zostaje w UFC. Wraz z Pettisem poprowadzi 20-go TUF’a.


To nic osobistego, to wyłącznie biznes. Wbrew wcześniejszym doniesieniom o przejściu do Bellatora, Gilbert Melendez jednak pozostanie w UFC, poinformował wczoraj amerykański MMAFighting.com. Wg informacji, El Nino dodatkowo poprowadzi dwudziestą edycję Ultimate Fightera, wraz z obecnym mistrzem Anthonym Pettisem. Tym samym panowie idealnie wpasują się w krajobraz planowanej serii latynoamerykańskiej.

Jak donoszą źródła bliskie Gilberta, jego wynagrodzenie będzie opierało się w 75% na galach PPV. Ponadto, kontrakt zawiera klauzulę o gwarantowanym zysku ze sprzedaży subskrypcji na określonej wysokości, nawet przy najniższych progach sprzedażowych.

Jakby tego było mało, sytuacja ta odnosi się nie tylko do sytuacji gdy Melendez będzie walczył w walce wieczoru, lecz nawet do drugiej walki wieczoru, z pozostałym miejscem na głównej karcie włącznie. Tym samym, nowa umowa czyni go jednym z najlepiej opłacanych fighterów UFC. Bjorn Rebney z Bellatora potwierdził, że ZUFFA dorównała ofercie którą złożyli Melendezowi.

Wkrótce po ogłoszeniu rewelacji, UFC podało do oficjalnej wiadomości, że Gilbert Melendez poprowadzi 20 serię The Ultimate Fightera. Trenerem drużyny przeciwnej będzie Anthony Pettis, który obecnie pauzuje z powodu kontuzji i operacji kolana.

Komentarze

 • bartek0011

  No Melendez jednak zostaje w UFC . Walka świetnie się zapowiada 🙂

 • RZDZ

  no i nie ma co narzekać na UFC. Jak się jest wybitnym graczem to i się dostaje co trzeba od Dany 🙂

 • bartek0011

  Ciekawe jak z pieniędzmi . Pewnie dostanie też jakąś wysoką sumę za nagranie TUFa . Dopiero teraz sobie przypomniałem , że w tej edycji będą same kobiety . No no zapowiada się elegancko 🙂

 • Pako

  Pierw niech dojdzie do tego starcia,Pettis jest kontuzjogenny,a Melendez też lubi się podrażnić z włodażami UFC.Ale fakt jest taki że obaj dają świetne walki.

 • bartek0011

  Walka może odbyć się dopiero w styczniu/lutym to myślę , że każdy z nich stoczy jeszcze jedną walkę . .. A walka raczej powinna kiedyś się odbyć bo są trenerami tego TUFa .