Koniec darmowego UFC na Orange Sport!

17 Luty 2014
Koniec darmowego UFC na Orange Sport!


Zgodnie z analizą portalowego Michała Kaczmarka TUTAJ, potwierdziły się jego przewidywania. Wbrew zadowolonym z darmowego sygnału fanom MMA, UFC nie doszło do porozumienia z telewizją Orange Sport i tym samym gale ZUFFY będziemy oglądali tylko do końca lutego. Poniżej wywiad z reprezentującym stację OS redaktorem naczelnym Kacprem Sosnowskim, który na łamach MMAnews, opowiedział o kulisach tej przykrej informacji.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o zagrożeniu kontraktu i chcielibyśmy poznać ostateczną przyczynę, dla której UFC nie przedłużyło umowy z Orange Sport.
– To nie jest tak, że to UFC nie przedłużyło umowy. Oni po prostu zaproponowali pewną ofertę dotyczącą transmisji na najbliższe dwa lata, ale cena była wyższa niż ich produkt jest tego warty. Jej wysokość znacznie przekraczała atrakcyjność UFC, w stosunku do tego ile możemy im za to zapłacić. Oczywiście również w stosunku do tego, ile to kosztowało w latach ubiegłych. Wliczając w to wszystko, łącznie z tym, że prawa telewizyjne są w tym roku nieco droższe i Polacy (w UFC?). To wtedy jest jasne, że cena jest większa ale nie aż tak. Kontrakt nie został wobec tego podpisany, ponieważ warunki finansowe obydwu stron były zupełnie różne.

Czy zwiększona promocja płatnego kanału Fight Pass, mogła mieć wpływ na próbę wynegocjowania wyższej stawki przez UFC?
– To jest raczej pytanie do UFC, które ma zapewne swój kalkulator opłacalności założonych przedsięwzięć. Pewnie stwierdzili, że jeżeli ktoś w Polsce zapłaci wystarczająco dużo, to Fight Pass będzie dla nich nieopłacalny. Najwyraźniej wolą próbować na własną rękę i sprzedawać swój produkt tą drogą, twierdząc że wyjdą na tym lepiej. Pytanie jednak nie jest do mnie, bo ZUFFA ma swoją strategię i sami wiedzą na czym wyjdą lepiej. Podejrzewam, że to będzie to rozwiązanie o którym Pan mówi.

Zastanawiam się, czy w Polsce jest jakakolwiek inna telewizja, która na tym etapie zgodziłaby się na zaproponowane warunki?
– są tylko moje przypuszczenia, ale biorąc pod uwagę ich cenę wraz z tym, co polskie telewizje są w stanie zapłacić, to nikt nie kupuje produktu za który trzeba przepłacić. Każdy kalkuluje, więc nikt w Polsce za to nie przepłaci. Nie w tym momencie i nie tyle ile UFC sobie życzy, bo to będzie przepłacenie… spore. Chyba, że ktoś miałby taki kaprys, ale jeżeli kierujemy się logiką, to podejrzewam że żadna polska telewizja tego nie kupi.

Czy UFC próbowało użyć argumentu gali w Łodzi, żeby podbić tę cenę?
– Tak, próbowali trochę w ten sposób. To były jedne z nielicznych argumentów, gdzie twierdzili, iż w Europie będzie więcej gal z dobrym czasem antenowym. Ale ich nie będzie dużo, bo tych gal w Europie będzie sześć w najbliższym czasie, sezonie lub w najbliższym roku. Więc to nie były ich asy czy jokery.

Jaki stopień ważności prezentowały gale UFC, na tle innych sportów transmitowanych przez Orange Sport?
– W ten sposób tego nie ocenię, ani nie powiem. Cieszyliśmy się, że mamy UFC i pewnie fani również się z tego cieszyli. Tak to jest w życiu, że raz się coś ma a innym razem nie. Wtedy jest możliwość pokazywania czegoś innego.

Jak wobec tego prezentuje się najbliższa polityka telewizji Orange Sport na sporty walki, zwłaszcza mieszane sztuki walki, gdzie wciąż obowiązuje umowa z PLMMA?
– Uruchamiamy plan B i zobaczymy jakie przyniesie on rezultaty. Nie będę na ten moment mówił o szczegółach, ale temat sztuk walki nie zginie z naszej anteny, z MMA włącznie. To co będziemy mogli robić, to będziemy robili własnymi siłami na polskim podwórku. MMA to nie tylko UFC.

Dotychczasowa umowa ze stacją OS, trwała od 2010 roku. Telewizja nie ograniczała się wyłącznie do przesyłania sygnału z gali, ale własnymi sposobami pomagali w promocji polskich fighterów, debiutujących w amerykańskim oktagonie. Niestety, to tylko biznes.

Komentarze

 • Drwalu

  osz kurna

 • Pako

  kurcze,a miałem właśnie kupić dekoder z możliwością nagrywania,UFC wie jak zepsuć klimat.No trzeba będzie płacić dobre pieniazki za oglądanie.

 • Redaktor Kokos80

  wiekszosc ludzi w Polsce oglada UFC nielegalnie, sciaga cale gale torrentami lub z serwisow, gdzie sa kopie. tylko nieliczni ogladaja live.

  OS straci na prestizu, ale nie jest wcale wykluczony powrot UFC do tej stacji, jesli Dana i reszta nie znajda alternatywy w Polsce.

  mozliwe, ze UFC bedzie chcialo zakontraktowac Materle i Drwala, o ile wygraja. wowczas moga zrobic tak, ze wroca do OS, a gale w Polsce zrobia tylko u siebie za te 10 dolcow.

 • Oczekk

  Katastrofa!!!! Idę chyba popełnić samobójstwo.. Ja praktycznie nie opuściłem gali na ŻYWO na OS, a gdy czułem, że zasypiam, (czasem i tak bywało reklamy etc.) to mam właśnie dekoder z funkcją nagrywania, który zawsze mnie ratował. Ale dziwię się, że do dupy oglądalność, przecież po gali live, na drugi dzień powtórka zawsze leci, ( o przystępnej porze) więc nie wiem czy to już nie jest problem wynikający z tego, że b. mało osób ma ten kanał. Teraz jak nabywamy polaków do UFC, to powinno być co raz lepiej, może OS powinno się zdecydować dołożyć do interesu, bo powinno być tylko lepiej..

 • janzwawy102

  No to lipa straszna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • M. Kaczmarek

  Orange Sport jest dostępny w 5,3 milionach gospodarstw domowych plus klienci Orange/TP mają dostęp do OS za darmo w ramach internetowej Telewizji Tu i Tam.

 • Pako

  No Tak,lecz telewizja  Tu i Tam niestety nie sięga poza granice Polski,ja pracuje w Holandii i niestety bez dekodera ani rusz,albo szukanie jakiegoś streamu z Orange Sport.

 • bartek0011

  Niestety , ale to było do przewidzenia. Kiedyś w wywiadzie właśnie dla tego serwisu Jacek Adamczyk powoli nas do tego przygotowywał.  Szkoda Sad Teraz niestety zostaną nam streamy…

 • Pingback: 2014: UFC pewne w Szwecji, Irlandi i Turcji()

>><<
ZamknijX