Rafał Moks o kontuzji barku i potencjalnym powrocie na ring KSW w Szczecinie

08 Luty 2014
Rafał Moks o kontuzji barku i potencjalnym powrocie na ring KSW w Szczecinie


Kilka dni temu pisaliśmy o wycofaniu się Rafała Moksa z turnieju No Compromises 3 w Niemczech. Tym razem skontaktowaliśmy się z „Kulturystą”, celem wypytania o potencjalny powrót na ring. Usłyszeliśmy nawet nieco więcej niż oczekiwaliśmy.

Obojczyk w lewym ramieniu wysunął mi się w górę i do przodu. Poza tym ponaciągałem ścięgna, które już częściowo się zabliźniły, niestety w niewłaściwy sposób. Ta kontuzja pojawiła się jeszcze przed walką z Marcinem Naruszczką. Umierałem, ale nie chciałem odpuścić. I tak samo było już przed każdym następnym pojedynkiem. Tym samym zrobiłem trzy pojedynki z kontuzjowanym barkiem. W konsekwencji wyszło tak, że źle mi się pozrastał.

Co więc czeka teraz szczecińskiego Berserkera i ile potrwa jego powrót?

Na chwilę obecną przechodzę rehabilitację. Mogę trenować, ale mam odpuścić sobie boks, żeby przy uderzeniu niczego nie nadwyrężać. Przy parterze nie mogę natomiast dać sobie robić dźwigni na rękę i jak tylko ktoś do tego dąży, to sobie odpuszczam.

Przy takim stanie rzeczy, Rafał pokusił się jednak o termin potencjalnego powrotu:

Wszystko zależy od mojego rehabilitanta, z którym dwukrotnie już to leczyliśmy. Dostałem specjalne maści, które dodatkowo stosuje się przy ćwiczeniach. Chciałbym uporać się z tym jak najszybciej, dlatego myślę, że przyjmę jakąś walkę na maj/czerwiec. Ponieważ nie robię boksu, a parter jedynie z ograniczeniami, to nie mogę wyjść do walki wcześniej, będąc w połowie przygotowanym. Walka oczywiście za granicą, bo później będę walczył prawdopodobnie na KSW w Szczecinie.

O gali w Szczecinie, włodarze Konfrontacji mówili już we wczesnym 2013. W oczekiwaniu na budowę nowej hali, niemal pewnym jest, że sięgną po pomoc najbardziej rozpoznawalnych zawodników Berserkers Team.

Komentarze

 • Drwalu

  hell yeah, niech bedzie Szczecin wreszcie!

 • Pako

  Głupio zrobił z tym przetrzymywaniem tej kontuzji,a teraz niestety rechabilitacja,dobrze że to tylko tak się skończyło.

 • Drwalu

  no włąśnie widać ,zę nigdy nie ma dobrego momentu żeby zrobić sobie przerwe na zdrowie . bo jak cię powali to nie masz wyjścia a jak się coś paprze że tak niby można później ale lepiej teraz to nigdy się człowiek sam nie może zdecydować, dobra rzucam wszystko na własne życzenie i ide terazsię leczyć. tylko się czeka aż będzie znowu za późno i decyzja nie będzie już w naszych rękach. no rozumiem go bo to takie ludzki ale jako sportowiec też musi umieć sam dokonywać takich wyborów a nie zawsze czekać co będzie. no zobaczymy jak pójdzie rehabilitacja.

 • pool1892

  Czyzby nastepna walka Moksa w walce wieczoru o pas -77 na KSW w Szczecinie??? Jak dla mnie najlepsza opcja

 • bartek0011

  hmm walka wieczoru ? To może jakaś mniejsza gala w PPV czy nawet w Polsacie nie ni za dobrze by go rozreklamowali. Wracaj do zdrowia Moks