Roger Gracie kontynuuje karierę MMA

11 Luty 2014
Roger Gracie kontynuuje karierę MMA

foto: ufc.com

foto: ufc.com


32-letni Roger Gracie nie porzuci kariery MMA. Wygrywając w grapplingu niemal wszystko co miał do wygrania, Roger był wielką nadzieją swojej familii, na powrót do glorii i chwały. Zaledwie dwie porażki na osiem walk wystarczyły, żeby Brazylijczyk zaczął zastanawiać się co dalej. Dzisiaj wiemy już, że receptą dla przebywającego obecnie w Anglii fightera, był upływający czas.

Większość tygodnia treningowego, Roger poświęca obecnie na szlifowaniu uderzeń z byłym mistrzem K-1 Ernesto Hoostem:

Spędzam z nim cztery dni w tygodniu trenując. Holandia jest tylko godzinę lotu od Anglii, gdzie obecnie mieszkam. Mam nadzieję, że zdołam pochłonąć wszystkie informacje w temacie stójki.

Tuż po przegranej z King Mo w 2011, walczący naturalnie w półciężkiej, Brazylijczyk podjął decyzję zejścia do 185 funtów. Za dyskwalifikującą go z UFC porażkę, Gracie obwinia jednak właśnie nienaturalną dla swojego organizmu wagę.

Popełniłem błąd decydując się na walkę w dywizji średniej. Nie czułem się na 100% podczas walki. Byłem zmęczony, ta waga nie jest dla mnie. Rozmawiałem z moim trenerem i pomimo woli walki w jiu-jitsu, tęsknię również za MMA. Chcę pozostać skupiony w 100% na mieszanych sztukach walki. Mam 32 lata i albo zrobię to właściwie, albo będzie za późno.

Tym samym Gracie dał do zrozumienia, że nie zobaczymy go na kolejnej edycji World Pro.

Komentarze

  • nitro

    Minął czas Gracie w mma i może dobrze bo jednak trzeba umieć dać w pysk;) nie tylko kulanki

  • Pako

    Gracie to "grapplerzy" więc niech MMA zostawią dla wielowymiarowych zawodników.

>><<
ZamknijX