Środowa pigułka wydarzeń MMA na świecie

26 Luty 2014
Środowa pigułka wydarzeń MMA na świecie


Ciężko skoncentrować się na wydarzeniach zza oceanu, gdy na rodzimym rynku czeka tak wiele wspaniałych inicjatyw. PROMMAC, Berserkers Arena, KSW, PLMMA, TFL, FEN i wiele innych, które ciągną nas do siebie mocniej niż jakakolwiek zagraniczna federacja. Nie mozna jednak zapominać o korzeniach, dlatego w środku znajdziecie najbardziej istotne informacje z tego tygodnia.

1. Ciężko o bardziej dosadny komentarz, aniżeli zdjęcie nowej fryzury Vitora Belforta, które wyraża wszystko na temat.

2. Daniel Cormier oficjalnie debiutuje na 6-tym miejscu w rankingu UFC. Po zejściu do 205 funtów i wygranej z Patrickiem Cumminsem na UFC 170, DC otrzymał wyjątkowo wysokie miejsce. Tym samym raz jeszcze potwierdza się teza , że tego typu inicjatywy należy traktować z przymrużeniem oka. Oczywiście niczego nie ujmując ultra niebezpiecznemu Cormierowi.

3. Uriah Hall chciał popełnić samobójstwo jako nastolatek. Jako imigrant z Jamajki, popularny zawodnik UFC był bowiem częstym celem fizycznego i psychicznego znęcania się przez starszych kolegów z dzielnicy. Traumatyczne przeżycia z tym związane, ostatecznie wpłynęły na jego życie oraz jak twierdzi, na styl walki. Ostatecznie, Urijah woli wyrafinowane techniki ponad nokautujące uderzenia.

4. Miquel Falcao, który został uniewinniony w sprawie bójki na stacji benzynowej, stwierdził że stał się ofiarą medialnej nagonki:

Mam 40 walk, ale czuję jakbym cofnął się o 30 z powodu tej sytuacji. Sprawiedliwości stało się zadość, a to media się pomyliły.

Brazylijczyk walczył i wygrał na niedawnym Oplot Challenge na Ukrainie, jednocześnie cały czas będąc na kontrakcie w Bellatorem:

Cały czas jestem na umowie z BFC. Czekam, aż w końcu dadzą mi kolejną walkę. Straciłem sponsorów, kontrakty, ale pracuję nad tym, żeby wrócić.

5. Już ponad rok minął od czasu, kiedy Bellator w dość tajemniczy sposób unika zorganizowania pojedynku dla swojego mistrza półciężkiej – Atilli Vegh. Na szczęście reprezentant Słowacji może już odetchnąć z ulgą, bowiem 21 marca zmierzy się z Emanuelem Newtonem, podwójnym pogromcą King Mo.

6. Jose Aldo potwierdza punkt 2 naszego dzisiejszego zestawienia:

Rankingi są ku*ewsko bezużyteczne. Nie dbam o nie i tak samo o to, co inni o nich myślą. Najlepszym zawodnikiem pound4pound jest Cain Velasquez, ponieważ pobił ich wszystkich. Jeżeli zestawią go ze mną, na pewno mnie pokona. Tak to właśnie działa w moim przypadku.

Odważny komentarz jak na nr 2 na liście p4p.

7. Monster Energy Drink został nowym partnerem strategicznym Bellatora i Rampage’a. W czasach, gdy w zasadzie każdy sponsor jest na wagę złota, nowy partner BFC planuje dość mocno wejść w promocję organizacji i wierzymy im na słowo. Monster od samego początku prowadzi agresywną kampanię wspierania mocnych, męskich sportów i za każdym razem wychodzi im to wzorowo.

Komentarze

 • bartek0011

  Aldo odważny . Cain położył by się na Aldo i tak by to się skończyło 😀

 • Ultrasmma

  Położył ? Zapewne kilka ciosów lub kopnięć załatwiło by sprawę 😀 Belfort rzeczywiście ma coś z głowką 😀

 • adamus

  o fajni, że bellatorma nowego sponsora i to takiego co położy sporo kasy na stół i jeszcze da dobrą promocje!

 • RZDZ

  o jezus co za fryz, blee

 • bartek0011

  Belfort ma pomysły . Mi ten styl jednak się nie podoba 🙁

 • champ1

  mi tyż nie

 • Cain

  Aldo zajebisty tekst! takie podejście mi się podoba 🙂