TRT zdelegalizowane w Nevadzie. UFC popiera NSAC.

28 Luty 2014
TRT zdelegalizowane w Nevadzie. UFC popiera NSAC.


Nie dla TRT! Zaskakujące stanowisko Komisji Sportowej Stanu Nevada, zostało publicznie przekazane w dniu wczorajszym. Postanowienia o wycofaniu wyjątków w stosowaniu kuracji testosteronem, weszły w życie w trybie natychmiastowym.

Tym samym, będą dotyczyły zarówno bokserów, kick bokserów jak i zawodników MMA. Swoim zasięgiem obejmie przyszłych aplikantów ubiegających się o pozwolenie, jak również tych, którzy ową licencję uzyskali w przeszłości. NSAC zachęca pozostałe organy sprawujące kontrolę w sporcie, aby poszły w jej ślady, co natychmiast uczyniło również UFC:

Organizacja Ultimate Fighting Championship w pełni popiera decyzję podjętą przez Komisję NSAC, odnośnie stosowania TRT. Wierzymy, że nasi atleci powinni współzawodniczyć w oparciu o naturalne umiejętności. Zamierzamy uhonorować powyższe orzeczenie Komisji na tych rynkach, na których nie działają oficjalne organy regulacyjne i jako UFC będziemy kontrolowali nasze eventy. Zachęcamy wszystkie Komisje Sportowe, aby również wprowadziły podobne postanowienia.

Radości nie krył również Dana White, który napisał:

Jestem podekscytowany. Nie mogłem się doczekać aż ten syf wreszcie odejdzie.

Na informację żywiołowo zareagowała również spora rzesza fighterów, uznając decyzję NSAC za właściwą i na czasie. Pytanie, jak zareagują zawodnicy, którzy dzięki niej mogli występować na wysokim poziomie oraz ci, którzy tylko oficjalnie są przeciw „dopalaczom”. W całym ferworze nie mogło oczywiście zabraknąć opinii jednego z głównych przeciwników kuracji, Chrisa Weidmana:

To wspaniały dzień dla sportu. To jest coś, czego oczekiwałem od dłuższego czasu. TRT zawsze było oszustwem, dlatego cieszę się, że Nevada w końcu do tego doszła. Jeżeli potrzebujesz TRT, nie powinieneś walczyć.

Komentarze

 • bartek0011

  No to Danka się u cieszy . Zawsze byłem temu przeciwny . Dla mnie dobra decyzja . Równość dla wszystkich …

 • labedz

  Bardzo dobra wiadomość! Jeżeli UFC pójdzie śladem komisji w Nevadzie, to będzie dla nich duży krok do przodu. Skończą się teksty, ze zawodnicy na kuracji są silniejsi, wszyscy będa równi. Wielkie TAK!

 • Magda S.

  wspaniała decyzja, jestem na tak!

 • Cain

  zajebisty news!!!!!!!!! TAK TAK TAK

 • champ1

  „jeżeli potrzebujesz TRT, nie powinieneś walczyć.” – dodałbym tylko na końcu słowo zawodowo i już będzie motto życia jakie każdy zawodnik powinien sobie wytatułować na dupsku!

 • VitorBelfort

  Mam nadzieje,że do walki Belfort-Weidman dojdzie w innym terminie 😉