UFC pozywa fana korzystającego z nielegalnych streamów

13 Luty 2014
UFC pozywa fana korzystającego z nielegalnych streamów


Dezorientacja w szykach wroga, to jedna z najnowszych taktyk walki. Do podobnego wniosku doszła ZUFFA, która w bitwie o prawa autorskie, postanowiła uderzyć z zupełnie innej strony. Skoro walczymy już z tymi, którzy dostarczają streamów, dlaczego nie spróbować z tymi, którzy je oglądają a czasami nawet płacą za dostęp do nich.

Tu przywołam sytuację z życia wziętą, czyli taką w której ktoś płaci wcale nie małe pieniądze, za dostęp do ogromnej bazy filmowej. Skoro płaci, to przecież wszystko musi być legalnie. Otóż nie jest, filmy często w średniej jakości, niemal na równi z tymi wyświetlanymi w kinie. Ignorancja i niewiedza nie są jednak dla UFC powodem, dla którego można odpuścić winy.

O ile prawo autorskie dotyczy bardziej posiadania nielegalnej kopii, o tyle w przypadku streamu trzeba było pokusić się o wejście w zawiłości prawa. I tak, nielegalnego streamera oskarżono o nielegalne przechwycenie sygnału PPV bez autoryzacji. W wyniku procesu i słabej linii obrony, oskarżony musiał zapłacić w sumie 12 tysięcy dolarów, wraz z kosztami sądowymi. Póki co jest to jedyny taki przypadek, ale lista oskarżonych jest ponoć znacznie dłuższa.

Odkąd Orange Sport transmituje gale UFC w Polsce za darmo, o tyle w tym miesiącu powinno się wyjaśnić stanowisko telewizji w negocjacjach przedłużających umowę. Temat ten poruszyliśmy częściowo TUTAJ i wynika z niego, że ZUFFA powoli przechodzi do promocji własnych, płatnych rozwiązań typu Fight Pass.

Komentarze

 • rudy

  No ładnie niech ścigają dla przykładu kilku. Dają taki porządny pakiet usług/show i taki wartościowy kawał życia a ktoś jeszcze ich okrada. Nie zasługują na to jako przedsiębiorcy! Wiem zjedziecie mnie za to bo u nas wielu „se załatwia” ale ogólnie nie popieram

 • Pako

  Samo życie,dziwię się że dopiero za to się wzieli.

 • Drwalu

  i blady strach padł na nas 🙂

 • champ1

  haahh czyli Dana jednak chce „fight with internet” 😀