UFC rozszerza umowę z BT Sport i wprowadza Fight Pass w kolejnych krajach

autor:
16 Luty 2014
UFC rozszerza umowę z BT Sport i wprowadza Fight Pass w kolejnych krajach

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Jak podaje brytyjski dziennik The Daily Telegraph, UFC rozszerzyło umowę z brytyjską stacją telewizyjną BT Sport o 6 gal w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz o gale w Azji. Gale EMEA będą transmitowane w BT Sport na żywo, a gale w Azji retransmitowane.

Ponadto, UFC wprowadziło Fight Pass w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii oraz Szwecji. Docelowo w 2014 roku, ZUFFA planuje rozszerzyć zasięg geograficzny tego produktu o kolejne kraje. W Szwecji gale UFC można obecnie oglądać na żywo jedynie poprzez Fight Pass. Mimo słabych wyników oglądalności w Wielkiej Brytanii, o który informowaliśmy tutaj, gale UFC będą transmitowane w BT Sport, a Fight Pass będzie jedynie platformą do sprzedaży dodatkowego „contentu” oraz historycznych gal.

UFC kolejny raz podaje informacje o 6 galach w regionie EMEA w 2014 roku. Przy zaplanowanych już teraz eventach w Londynie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, najprawdopodobniej nie zobaczymy jednej z wcześniej zapowiedzianych gal w Irlandii, Szwecji, Polsce, Niemczech lub Turcji.

Komentarze

 • bartek0011

  Dobrze , że rozszerzyli umowę z BT Sport. Myślę , więc że przez jakiś czas gale z UK będzie można oglądać w Orange Sport. Narazie o Fight Pass'ie w Polsce nie słychać choć to sądze kwestia czasu. Ciekawe jak z galami w Irlandii i Szwecji tam raczej Fight Pass do transmisji na żywo jest nieukniony z powodu braku telewizji pokazującej gale UFC otwarcie. W Polsce co prawda mamy Orange Sport , ale i tak aby obejrzeć otwartą gale w Polsce , w październiku będzie trzeba zapłacić Sad

 • RZDZ

  nieeeeeeee nie bluźnić mi nic o nie zobaczeniu gali w PL. to nie możliwe. usuńcie tego newsa a ja jeszcze raz otworze mmanews i udam że nic nie widziałem

 • adamus

  a czy EMEA to cxasem nie Europa Środkowy Wschód i Affryka?

 • M. Kaczmarek

  EMEA to Europe, Middle East & Africa. W 2013 UFC mówiło jeszcze o gali w Południowej Afryce, w ostatnim tygodniu podpisali kontrakt z ciężkim Ruan Potts z tego kraju, ale ostatnio UFC nic nie wspomina o tym kraju, zatem najprawdopodobniej plan gali przesunęli na 2015 rok.

 • Drwalu

  ja tam z fight passu bym się cieszył. tyle opcji i przywilejów tam dają, ze to nie to samo co ksw tv…i inne ppv grzmoty. no nie jest tak? wusa jak już płacisz, to się ze tak powiem opłaca.

 • marius

  OS zbanowali a angola rozszerzają umowę nie zdziwie sie jak z gali w PL nic nie wyjdzie i ostanie KSW.

 • marius

  zostanie

 • Redaktor Kokos80

  gdyby nie kaprys grupki bogaczy z ZEA to prawdopodobnie juz w maju bys mial gale w Lodzi, a druga w Ergo… ten rynek jest dla nich jest wazny, a to, co sie stalo z OS, to sa raczej przejsciowe sprawy.

  teraz pewnie zbieraja inne oferty i podejma decyzje, byc moze powrotu do OS po malej przerwie i na innych zasadach (np. bez praw do gal w Europie).