Wanderlei Silva vs. Chael Sonnen również na UFC 173

autor:
03 Luty 2014
Wanderlei Silva vs. Chael Sonnen również na UFC 173

wanderlei_sonnen

Układanie karty walk UFC 173 rozpoczęto od najsilniejszych zestawień. Najpierw ogłoszono walkę wieczoru z udziałem mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana i Vitora Belforta, a następnie Dana White poinformował o kolejnym Amerykańsko – Brazylijskim zestawieniu, jakim jest długo wyczekiwana walka Chaela Sonnena (28-14-1) z Wanderleiem Silvą (35-12-1). Trenerzy trwającej edycji TUF w oktagonie pojawią się tuż przed głównymi bohaterami tego eventu.

O niezdrowych emocjach jakie włożyli obaj zawodnicy w pracę nad tą walką wiedzą chyba wszyscy. Kilka dni temu na planie TUF Brazil 3 doszło nawet do rękoczynów, co może być tylko przedsmakiem emocji jakie czekają nas 25. maja w Las Vegas.

Sonnen nie prezentuje ostatnio najwyższej formy. W walce z Rashadem Evansem nie miał nic do powiedzenia, przegrywając już w pierwszej rundzie przez TKO. Wcześniej zdołał jednak poddać „Shoguna”, tym samym odbijając sobie porażkę w pojedynku z Jonem Jonesem.

„Wand” od ośmiu lat nie potrafi osiągnąć dwóch wygranych z rzędu. Od tamtego czasu przegrał siedem walk, zwyciężając przy tym w czterech. Swój ostatni występ, w marcu ubiegłego roku zakończył nokautem, który zafundował w drugiej rundzie Brianowi Stannowi podczas japońskiej gali UFC on Fuel 8.

Komentarze

  • Oczekk

    No to super będzie ta gala. Aż wypiję 2 kawy na noc. ; )

  • Drwalu

    ato zdjęcie ejst z tego newsa o tym jak się poklepali w tufie! myśłałem ze to samo daliście a to inny news. nie mylić mnie! no a walka będzie meeeega! Myśłę że dwie kawy nie będą potzrebne z emocji nie zaśniesz (zaśniemy) jeszcze przez dobę 😉

  • Pako

    Rozpiska rośnie w siłę.I to mnie cieszy.