UFC 173: Daniel Cormier vs. Dan Henderson w przed walce wieczoru

autor:
23 Kwiecień 2014
UFC 173: Daniel Cormier vs. Dan Henderson w przed walce wieczoru

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Pojedynek w wadze półciężkiej, pomiędzy byłym mistrzem Strikeforce, Danielem Cormierem (14-0), a czempionem Strikeforce i Pride FC, Danem Hendersonem (30-11), został zakwalifikowany jako walka poprzedzająca wydarzenie wieczoru podczas UFC 173. Informacja została oficjalnie potwierdzona przez Danę White’a.

Cormier wraca do oktagonu po wygranej z Patrickiem Cumminsem w ramach gali UFC 170. Co ciekawe, był to debiut zawodnika AKA w kategorii półciężkiej. Przejście do niższej kategorii było podyktowane niechęcią podjęcia walki ze swoim kolegą klubowym, a prywatnie przyjacielem, Cainem Velasquezem, który dzierży pas UFC w kategorii ciężkiej. White zapowiedział, że jeśli Cormier pokona Hendersona to z automatu zostanie pretendentem do pasa mistrzowskiego.

Henderson nie po raz pierwszy zadziwił świat. Skazywany na pożarcie w starciu z Mauricio „Shogunem” Ruą, nieoczekiwanie znokautował Brazylijczyka, pokazując, że pomimo 43-ech lat na karku nie zamierza kończyć kariery. Dan stoczy pierwszy pojedynek od zakończenia kuracji testosteronowej. Czy po raz kolejny zadziwi świat MMA? Przekonamy się 24 maja w Las Vegas.

Komentarze

  • Pako

    Jak dla mnie Cormier to pewniak i mam zamiar postawić na niego pieniądze.