Dennis Siver zawieszony na 9 miesięcy za doping

autor:
25 Kwiecień 2014
Dennis Siver zawieszony na 9 miesięcy za doping

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Dennis Siver (22-9) został przyłapany na zażywaniu niedozwolonych środków i został zdyskwalifikowany na 9 miesięcy. Dodatkowo przekaże 30 procent z gaży otrzymanej za wygraną walkę na UFC 168.

W próbce przekazanej do Komisji Sportowej Stanu Nevada po gali UFC 168, znaleziono gonadotropinę kosmówkową. Środek ma za zadanie spowodować wzrost poziomu testosteronu u zawodnika. Oprócz wielomiesięcznej dyskwalifikacji na niemieckiego zawodnika nałożono karę finansową. Będzie musiał zwrócić 30 procent gaży, którą otrzymał za pokonanie na punkty,Manny’ego Gamburyana. W związku z zażywaniem przez Dennisa Sivera niedozwolonego środku, pojedynek zostanie uznany za nieodbyty (no-contest).

Dennis Siver w ostatnich walkach przegrał tylko raz, podczas UFC 162, kiedy to przez TKO w 3 rundzie został pozbawiony złudzeń przez Cuba Swansona. Na „osłodę” otrzymał nagrodę personalną za „Walkę wieczoru”. Dla organizacji Dany White’a i braci Fertitta walczy od 2007 roku i jest to jego pierwsze naruszenie regulaminu Komisji Stanowej.

Nie jest to odosobniony przypadek, w którym dowiadujemy się o stosowaniu dopingu przez sportowca. Dopingu w zawodowym sporcie w moim mniemaniu nie da się wyeliminować, ale poprzez odpowiedni rozwój organizacji kontrolujących można, zniwelować haniebny proceder.

Komentarze

 • KAT

  ooo witam nowego Pana Redaktora. 🙂 się gościu rozwijaj i dawaj peeeełno extra newsów 😉 good luck 🙂

 • Dziękuję! 🙂

 • Typer

  powinien całość oddać. jak walka się nie odbyła to skąd kasa! powinni jechać ich jak się da

 • SynSwaroga

  To pierwszy przypadek zawieszenia za doping o jakim słyszę. Powinien być jakiś regulamin jak można dopingować bendąc w narożniku i jakich słów używadź.

  I dlaczego akurat nine months???

 • Pako

  A Alistair? O nim akurat było głośno,wielu jest łapanych i się o tym mówi.No trudno doszedł kolejny do kolejki,lecz 9 miesięcy i 30% siana z zarobku to słaba kara za oficjalne oszukiwanie.