Gabi Garcia zadebiutuje w MMA

22 Kwiecień 2014
7

Gabi Garcia (0-0) będzie kolejną zawodniczką, która po wielu znakomitych sukcesach w Brazylijskim Jiu-Jitsu, zdecyduje się na rywalizację w MMA. Brazylijka aż 8-krotnie zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata BJJ, a jeden raz była druga. Co więcej, posiadaczka czarnego pasa BJJ dwukrotnie zwyciężyła zawody ADCC w 2011 i 2013 roku. W Pekinie, w finale swojej kategorii, pokonała Polkę Marię Małyjasiak.

Zawodniczka trenująca na co dzień pod okiem Fabio Gurgela, ma zadiutować na gali jednej z japońskich organizacji. Co ciekawe, zawodniczka w Kraju Kwitnącej Wiśni zawalczy w wadze półciężkiej, gdzie limit wynosi 93 kg. Brazylijka ostatnio była gościem honorowym jednego z odcinków „TUF Brasil 3” i od razu stała się obiektem niezbyt miłych żartów.

Autor: Karol Dąbrowski