Jake Shields zwolniony z UFC!

07 Kwiecień 2014
Jake Shields zwolniony z UFC!

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Po ośmiu pojedynkach Jake’a Shieldsa (29-7-1-1NC) w UFC, organizacja powiedziała stop. Do decyzji przyczyniła się prawdopodobnie niedawna przegrana z Hectorem Lombardem.

Po trzech i pół roku walki pod banderą ZUFFY, reprezentant Cesar Gracie Academy uzyskał bilans czterech wygranych, trzech porażek i jednego No Contest. Wychwalany przez swoich kolegów z teamu, Jake raczył fanów świetnymi poddaniami i wygranymi przez TKO. Trwało to do momentu, w którym wszedł do drugiej (Strikeforce) i pierwszej (UFC) ligi. Od tamtej pory, jego występy kończyły się niemal wyłącznie w pełnym wymiarze czasu.

W licznych wywiadach przed ostatnią walką, Hector Lombard co rusz skandował, że Jake jest „nudnym zawodnikiem”, którego nikt nie chce oglądać. Choć organizacja broniła Shieldsa przed podobnymi zarzutami, mógł to być jeden z powodów powyższej decyzji. To, albo długotrwała wojna pomiędzy Daną White a managerem – Cesarem Gracie, który niedawno zagroził nawet, że zawodnicy jego teamu mogą po kolei opuszczać ZUFFĘ, jeżeli Dana przestanie być w stosunku do nich arogancki.

Komentarze

 • Loku

  Nigdy nie lubiłem Shieldsa, jego styl jest okropnie nudny. Z resztą to nie pierwszy raz gdy ZUFFA zwalnia zawodnika za sposób w jaki walczy. Fitch został zwolniony mimo, iż jego bilans w UFC był znacznie lepszy niż Jake’a.

 • Kokos80

  150,000 za jego walki to troche za duzo, no i byl zlapany na cpaniu przed walka raz… na pewno pozyskaja w zamian jakies ciekawe nazwiska z EU.

 • VitorBelfort

  No to kolejny zawodnik zwolniony z UFC którego WSOF wciągnie ;d

 • Pako

  I bardzo dobra  decyzja ze strony Zuffy.To był nudziarz.