M-1 Challenge 47: Marcin Tybura wygrywa z Maro Perakiem przez TKO w 3 rundzie

04 Kwiecień 2014
M-1 Challenge 47: Marcin Tybura wygrywa z Maro Perakiem przez TKO w 3 rundzie


Przed chwilą, na gali M-1 Challenge 47, swój dziesiąty zawodowy bój stoczył Marcin Tybura (10-0), wygrywając z Chorwatem Maro Perakiem (23-4-1). Pojedynek odbył się w ramach zastępczego starcia o pas wagi ciężkiej, z Damianem Grabowskim.

Pierwsza runda w rosyjskim Orenburgu zaczęła się spokojnie, jednak szybko przerodziła w pojedynek parterowy, gdzie bardziej ofensywny okazał się reprezentant łódzkiego United Gym. Pod koniec rundy, Marcin zaryzykował nawet próbę poddania balachą, co zakończyło się chwilową utratą pozycji. Sytuację przerwał gong kończący rundę. Podobnie przebiegała runda druga, z tą różnicą, że obalenie zakończyło się dosiadem Polaka i zmuszeniem Peraka, aby ten oddał plecy, zasypany gradem ciosów. Ostatecznie Chorwat przetrwał, ale przegrał na punkty

W rundzie ostatniej „Tybur” znalazł się w opałach, gdy podwójnie trafiony wydawał się przez moment zamroczony. Na jego szczęście, niewystarczające umiejętności w parterze okazały się zgubne dla Chorwata bo tuż po obaleniu, Maro Perak oddał pozycję na korzyść dosiadu dla Marcina. Ponowny grad ciosów i oddane plecy nie pozostawiły sędziemu wyjścia i postanowił przerwać starcie. Tym samym Polak zwyciężył w 3:36 trzeciej rundy przez TKO i nie ma chyba wątpliwości, że jak najbardziej zasłużył na walkę o pas M-1 Global.

Kilka screenów z walki, w jakości na którą pozwalał stream ze strony M1Global.tv.
[nggallery id=34]

Komentarze

  • bartek0011

    Brawo Tybur tak ma być !!! 🙂

  • Pako

    Młody Fedor 😀

  • Pinkman

    Nie uważacie, że sędzia przerwał zbyt szybko?