Mirosław Okniński na czele polskiego oddziału Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF)

05 Kwiecień 2014
Mirosław Okniński na czele polskiego oddziału Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF)


Zgodnie z ustaleniami sprzed kilku dni, Mirosław Okniński stanął na czele Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF). Jest to amatorski ruch utworzony w Szwecji w 2012 roku, który zrzesza zawodników z całego świata.

Zostałem poproszony, aby tworzyć amatorską kadrę Polski na mistrzostwa świata w Las Vegas. Dostałem potwierdzenie, że mam już rozpocząć nabór.

Jak zapewnia nas dalej Mirosław Okniński, federacja ma pełne poparcie UFC, które nieoficjalnie patronuje całej ideii:

UFC potrzebuje ruchu amatorskiego i oni w porozumieniu z ludźmi ze Szwecji, powołali organizację do życia. Jest to o tyle ciekawe przedsięwzięcie, że obejmie cały świat. Od amatorskich pojedynków zaczynało wielu dzisiejszych zawodników w Polsce. Krzysztof Jotko nabił w sumie 60 amatorskich walk, więc startując w zawodowym MMA, miał już spore obycie.

Na chwilę obecną, powstał oficjalny fan page Polskiej Federacji MMA, na którym ogłoszono nabór do kadry narodowej, która w dniach 30.06. do 06.07. zawalczy na MŚ w Las Vegas. Z tej okazji, 22 maja (Iława) odbędą się eliminacje dla strefy północnej oraz zachodniej. Natomiast na początku czerwca (Biała Podlaska) dla strefy południowej.

Komentarze

 • Pako

  Wow! No szlachta nie śpi,szlachta czuwa Laughing

 • bartek0011

  Mirek twarzą polskiegm MMA 😀

 • VitorBelfort

  Wiedzieli kogo wybrać ;d Czekam na wywiad z Mirkiem ;d

 • Typer

  hahha spoko że go wybrali, spoko! ale to przecież tak niemedialny i nienowoczesny człowiek że jak on ma poprowadzić stronę czy fejsbuka jak on chyba nawet smartfona nie ma…oby nie olał promocji i „tej technoligii” 🙂

 • champ1

  szlachta nie śpi, szlachta czuwa aaahahaha dobre 😀 😀 biedak, teraz za nim się Wasz news będzie ciągnął całe życie 🙂 hahaha
  a tak serio to gratki, niech robi swoje

 • Drwalu

  no coś w tym musi być @Typer, bo profil fan page wygląda koszmarnie

 • karla

  Dobra rada dla p.Mirka, żeby najpierw uregulował pewne kwestie z poprzedniej imprezy PLMMA bo w końcu zainteresuje sie tym jakaś kontrola.