Alexander Gustafsson dla MMANEWS: „Przywiozę pas UFC do Europy” (+wywiad)

autor:
14 Maj 2014
Alexander Gustafsson dla MMANEWS: „Przywiozę pas UFC do Europy” (+wywiad)

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


27-letni Szwed – Alexander Gustafsson, niebawem ponownie skrzyżuje rękawice z Jonem Jonesem. Stawką pojedynku będzie pas UFC w dywizji półciężkiej. W wywiadzie dla mmanews.pl, opowiedział o swoich spostrzeżeniach odnośnie pierwszego pojedynku, treningach z polskimi zawodnikami i wielu ciekawych wątkach z punktu widzenia polskiego fana MMA.

MMANEWS: Witaj Alex. Na wstępie chciałbym podziękować za poświęcony czas dla naszego portalu. Jesteś bardzo blisko walki o mistrzowski pas. Powiedz, czy UFC zagwarantowało Tobie, że w kolejnej walce zmierzysz się z Jonem Jonesem?
ALEXANDER GUSTAFSSON: Tak po moich kolejnych zwycięstwach UFC zapowiedziało, że dostanę szansę ponownego zmierzenia się z Jonem Jonesem. Jestem podekscytowany tym faktem.

Z pewnością oglądałeś walkę Jon Jones vs. Glover Teixeira. Jakie są twoje spostrzeżenia odnośnie walki. Czy zauważyłeś błędy, które popełniał twój najbliższy oponent?
– Oglądałem walkę i bardzo mi się podobała. Każdy popełnia jakieś błędy, bo taka jest natura ludzka. Wyłapałem kilka błędów i wraz z moim teamem będziemy pracować nad ich wykorzystaniem w walce z Jonesem.

Jakiś czas temu, czytałem, że walka ma odbyć się na jednym ze szwedzkich stadionów. To będzie stanowiło przewagę dla Ciebie, czy raczej będziesz pod większą presją?
– Nie rozpatrywałbym tego pod kątem presji ciążącej na mnie. To świetna wiadomość, jeśli zawalczyłbym w Szwecji. Mamy świetnych kibiców, którzy zawsze kibicują swoim zawodnikom do końca, niezależnie od rezultatu.

Wróćmy jeszcze do pierwszej walki z Jonesem. Czy wyciągnąłeś jakieś wnioski po tej walce? Czy mentalnie czujesz się zwycięzcą pojedynku? Czy uważasz, że sędziowie popełnili błąd?
– Moim zdaniem jestem zwycięzcą pierwszej walki. Sędziowie mieli odmienne zdanie, ale tym razem udowodnię to, że jestem lepszy, nokautując go. Wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości, kto jest prawdziwym zwycięzcą. Z pojedynku wyciągnąłem wiele i wszystkie błędy skoryguję podczas obozu przygotowawczego.

Wielu zawodników przyjeżdża na obozy do twojego macierzystego klubu, Allstars Training Center. Klubu z Polski tj. Ankos Zapasy Poznań i Arrachion Olszyn były w Sztokholmie. Powiedz, jakie wrażenia masz po treningach z polskimi zawodnikami?
– Muszę przyznać, że polscy zawodnicy są naprawdę utalentowani. To przyjemność trenować z zawodnikami, którzy dają z siebie 120 procent podczas każdego treningu i nigdy nie odpuszczają. Dziękuję za pomoc w przygotowaniach moich i moich kolegów klubowych.

Udało mi się obejrzeć twój sparing z mistrzem KSW, Karolem Bedorfem. Jak oceniasz jego umiejętności, czy mógłby walczyć w UFC?
– Karol jest przekrojowym zawodnikiem. Ma dobre zapasy, bardzo mocno kopie, posiada solidny boks. Wielopłaszczyznowość sprawia, że bez problemu mógłby przenieść się z KSW do UFC.

W przeszłości również walczyłeś dla największej, polskiej organizacji. Wtedy przez decycję wygrałeś z Krzysztofem Kułakiem. Jakie masz wspomnienia z tej walki?
– Szczerze mówiąc to było tak dawno, że nie pamiętam zbyt wiele. To był początek mojej kariery. Cieszę się, że po tylu latach jestem tu, gdzie jestem i mogę walczyć o najwyższe cele.

Nie wiem czy wiesz, ale masz wielu fanów w Polsce. Mógłbyś coś przekazać specjalnie dla nich, na łamach Naszego portalu?
– Tak to prawda. Codziennie otrzymuję wiele wiadomości od fanów z Polski. To bardzo miłe. Mam nadzieję, że będą wspierali mnie duchowo przy okazji drugiej walki z Jonesem. Obiecuję, że przywiozę pas UFC do Europy. Dziękuję MMANEWS.pl za wywiad. Trzymajcie się ciepło.

Komentarze

 • rudy

  O super wywiad, i fajnie że nie kolejne przetłumaczenie tylko taki nasz wywiadzik, dla nas 🙂 Miło, że się wysilacie.

 • Typer

  pas w europie tomi tam wisi, ale chciałbym żeby go po prostu miał 🙂

 • Pako

  Wywiadzik spoko,trzymam kciuki za Gustafssona i żeby mu się udało.

 • champ1

  jak wasze redakcyjne macki tak daleko i tak skutecznie sięgają to może ja mogę zamówić wywiad z Silvą? 🙂 super by było bo ostatnio nie ma wieści jak jego rehabilitacja i sytuacja wygląda