Antoni Chmielewski w PROMMAC: „Upewniłem się, że Wawrzyniak chce ze mną walczyć i podpisałem kontrakt.”

autor:
21 Maj 2014
Antoni Chmielewski w PROMMAC: „Upewniłem się, że Wawrzyniak chce ze mną walczyć i podpisałem kontrakt.”

Foto: prommac.pl

Foto: prommac.pl


Antoni Chmielewski (26-11) podpisał kontrakt z organizacją PROMMAC. Do debiutu dwukrotnego zwycięzcy turniejów KSW, dojdzie 27 czerwca w Lublinie. Przeciwnikiem zawodnika Gwardii Warszawa, będzie Piotr Wawrzyniak (5-2).

Informacja organizatora:

Antka fanom MMA w Polsce przedstawiać nie trzeba. To jeden z tych zawodników, który swoimi walkami budował aktualną pozycję mieszanych sztuk walki i śmiało można go nazywać jedną z legend tego sportu nad Wisłą. Na pewno wśród osób czytających to, wielu jest takich, którzy wychowali się na jego pojedynkach w KSW.

Wystarczy wymienić nazwiska kilku zawodników, z którymi wygrywał w swojej karierze (Jurkowski, Staring, Kułak, Zikic, Nobrega), żeby wiedzieć kto w tym starciu będzie faworytem. Ale ogromna różnica w doświadczeniu wcale nie wystraszyła Piotra Wawrzyniaka, który marzył o starciu z tak renomowanym zawodnikiem. Dla niego jest to życiowa szansa na pokazanie swojego potencjału.

Nie będzie jednak łatwo, gdyż w swoich ostatnich walkach Antek wygląda bardzo dobrze. Jedyną porażkę w ostatnich czterech starciach poniósł z ręki niesamowicie mocnego Bartka Fabińskiego w walce o pas PLMMA. W innych pojedynkach weteran KSW, Cage Warriors i Pro FC zdecydowanie dominował swoich przeciwników, udowadniając, że fizycznie dalej jest w znakomitej formie i ciągle głodny jest walk na najwyższym poziomie.

Dla jednego ta walka to życiowa szansa, dla drugiego możliwość udowodnienia wszystkim, że ciągle należy do absolutnej czołówki tej kategorii wagowej w Polsce. Dla nas wszystkich to gwarancja znakomitego pojedynku, na który już teraz ostrzymy sobie apetyt.

Po opuszczeniu rodzimego KSW, reprezentant Gwardii Warszawa, rozpoczął długą tułaczkę po świecie. W kwietniu, „Antonio” pokazał kunszt gry w parterze, gdy w fenomenalnym stylu skoczył do nogi Arkadiusza Żaby i wyciągnął bolesnego Taktarova. Już teraz otwarcie możemy powiedzieć, że akcja ta zostanie wyróżniona w naszym kwartalnym, a być może rocznym podsumowaniu tego sezonu.

Czerwcowy event będzie jego piątą organizacją od czasów zakończenia umowy z Konfrontacją Sztuk Walki. Zapytany przez MMAnews o nowego pracodawcę, Chmielewski odpowiedział:

Otrzymałem propozycję walki na 27 czerwca. Jest półtorej miesiąca do gali, a ponieważ po ostatniej walce nie zrobiłem roztrenowania, zgodziłem się. Tyle czasu w zupełności wystarczy mi, aby wrócić do formy startowej. Zaproponowali mi Piotra Wawrzyniaka, upewniłem się czy rzeczywiście chce ze mną walczyć, potwierdzono że tak, poprosiłem o kontrakt, podpisałem go i walczę. Widzimy się 20 czerwca.

Ze względu na tajemnice kontraktowe, zawodnik nie mógł nam potwierdzić czy umowa obowiązuje na wyłączność na terenie Polski. Jak wiemy, w międzyczasie mówiło się o dużej walce w PLMMA, gdzie miałby zmierzyć się z Krzysztofem Kułakiem.

Komentarze

 • Kartel_

  Stawiam na Wawrzyniaka, aczkolwiek, będzie Ciężko dla niego o zwycięstwo:).

  Ps. Wawrzyniak, ma rekord 5-2 🙂

 • W. Mrozowski

  Ktoś w końcu powinien zmienić to na jego Sherdogu, bo sytuacja myląca.

 • Kartel_

  W ogóle, cała sytuacja z tą walką, jest dziwna. Ja pamiętam tylko o tym dlatego, ze ostatnio odświeżałem tą walkę, bo była dosyć Ciekawa i głównie też to ze jestem z poznania i jakby nie patrzeć o zawodnikach z pzn, wiem sporo 🙂

 • Cain

  dobrze że jest!!!

 • Pako

  Bardzo dobry ruch ze strony PROMMAC.