Niecodzienny turniej MMA BattleGrounds

autor:
04 Maj 2014
Niecodzienny turniej MMA BattleGrounds

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Debiutująca na światowym rynku, organizacja BattleGrounds MMA, 27 czerwca w Tulsie w stanie Oklahoma zorganizuje turniej MMA. Nie jest to zwykły turniej, z kilku powodów.

Po pierwsze, w turnieju weźmie udział ośmiu zawodników, którzy jednego wieczoru, zawalczą w maksymalnie trzech pojedynkach. Przypomina to nieco „powrót do korzeni”, gdyż pierwsze gale światowego potentata, UFC były rozgrywane w tejże formie. Każdy z pojedynków trwa 3 rundy po 5 minut. Zwycięzca turnieju w wadze półśredniej, otrzyma czek o wartości 50 tysięcy dolarów. Ciosy łokciem dozwolone są dopiero w walce finałowej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Kenny Monday. Amerykanin jest złotym medalistą w zapasach w stylu wolnym z 1988 roku.

Uczestnicy turnieju:
Cody McKenzie (15-4)- ćwierćfinalista „The Ulitmate Fightera 12”
Dennis Hallman (53-14-2 NC)- były zawodnik UFC, pretendent do tytułu UFC w wadze lekkiej
Luigi Fioravanti (24-11)- były zawodnik UFC i M-1 Global
David Mitchell (13-4) – były zawodnik UFC i zapaśnik klasy NCAA Division I
Chris Honeycutt (4-0) – półfinalista „The Ultimate Fightera 11”
Josh Bryant (14-4)- weteran organizacji King of The Cage

Jesteśmy podekscytowani faktem, iż w naszym turnieju wystąpią, tak utalentowani zawodnicy. To będzie ciężki test dla ich umiejętności fizycznych i psychicznych. To pokaże ich mentalną siłę. BattleGrounds MMA jest dumna z faktu, że powraca do sprawdzonego modelu w erze szybkiego rozwoju, MMA.

Na chwilę obecną trwają rozmowy ze stacjami, które chciałaby transmitować galę BattleGrounds MMA. Zagadką pozostaje fakt, czy organizatorzy zabezpieczą się poprzez zakontraktowanie zawodników rezerwowych, którzy w przypadku kontuzji, jednego z uczestników turnieju, zajmą jego miejsce.

Komentarze

  • Pako

    Sporo dobrze znanych nazwisk,powinno się sprzedać.

  • ruchmistrz

    ciekawie się zapowiada, taka inicjatywa może im być ciężko się przebić