Edson Barboza vs. Evan Dunham na UFC Fight Night 45

autor:
06 Maj 2014
Edson Barboza vs. Evan Dunham na UFC Fight Night 45

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Do karty walk UFC Fight Night 45, które odbędzie się 16 lipca w Atlantic City, dodano pojedynek w wadze lekkiej. Zdobywca nagrody za „Nokaut Roku 2012”, Edson Barboza (13-2), zmierzy się z Evanem Dunhanem (14-5).

Brazylijski wojownik dotarł do szerszej świadomości fanów po tym, jak na UFC 142 znokautował Terry’ego Etima, kopnięciem z półobrotu. Niepokonany przez 10 kolejnych pojedynków, poniósł porażkę z byłym mistrzem WEC – Jamiem Varnerem, później odniósł jednak trzy zwycięstwa z rzędu. Kolejną serię zwycięstw, przerwała wspomniana porażka z Cerronem. Posiadacz czarnego pasa w BJJ, jest niezwykle widowiskowym fighterem. 4-krotnie otrzymał bonus za „Walkę Wieczoru”.

Początek 2013 roku dla Evana Dunhama był niezwykle udany. Najpierw pokonał Gleisona Tibau przez niejednogłośną decyzję, później ten sam los spotkał jego, gdy uległ przed Rafaelem dos Anjosem. Z Evanem Dunhamem łączy go osoba Donalda Cerrone, który również zdołał go zadusić. Zawodnik Xtreme Couture, miał wcześniej zawalczyć z Markiem Bockiem na gali Ultimate Fighter Nations Finale. Niestety Kanadyjczyk doznał kontuzji i pojedynek w wadze lekkiej został usunięty z rozpiski.

Komentarze