Fabio Maldonado zastąpi Juniora Dos Santosa w walce ze Stipe Miocicem

autor:
07 Maj 2014
Fabio Maldonado zastąpi Juniora Dos Santosa w walce ze Stipe Miocicem

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Kierownictwo UFC w ekspresowym tempie znalazło zastępstwo za kontuzjowanego Juniora dos Santosa (16-3), który 31 maja, miał zmierzyć się ze Stipem Miocicem (11-1). Nowo desygnowanym przeciwnikiem Amerykanina z chorwackimi korzeniami, będzie Fabio Maldonado (21-6).

Brazylijczyk wcześniej rywalizował w dywizji do 93 kilogramów i będzie to jego pierwszy występ w wadze „królewskiej”. Co więcej, po raz pierwszy zawalczy w glównej „walce wieczoru”. Maldonado wygrywał kolejno z Rogerem Hollettem (13-5), Joyem Beltranem (15-10) i Gianem Villantem (11-5). Podopieczny braci Nogueira, co prawda nie potrafił wygrywać z zawodnikami z pierwszej 10 rankingu wagi półciężkiej, ale w przeszłości pokonał m.in. Maiquela Falacao, który już 17 maja zmierzy się z Mamedem Khalidovem na KSW 27 w Sopockiej Ergo Arenie.

Jedyna porażka Stipe Miocica, to przegrana z najwyższym zawodnikiem UFC – Stefanem Struvem (25-6). Później zaliczył już dwie wygrane z rzędu. Przez decyzje pokonał kolejno Roya Nelsona i Gabriela Gonzagę. Wygrana z Juniorem Dos Santosem, dałaby mu niesamowity awans w rankingu wagi ciężkiej. Pojedynek na TUF Brazil 3 z Maldonado, będzie tylko kolejną walką. Wybór kierownictwa UFC, nie jest jednak przypadkowy. Brazylijczyk w walce wieczoru miejscowej gali, wydaje się niezwykle trafnym zabiegiem marketingowym.

Komentarze

  • Pako

    Ale dziwne te zastępstwo. Jak dla mnie pewna wygrana Miocica.