Jussier Formiga vs. Zach Makovsky w sierpniu na UFC 176

autor:
07 Maj 2014
Jussier Formiga vs. Zach Makovsky w sierpniu na UFC 176

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Niedawno ZUFFA ogłosiła kolejny, bardzo ciekawy pojedynek. Na sierpniowym UFC 176 w Los Angeles, zmierzą się Jussier Formiga (16-3) oraz Zach Makovsy (18-4). Areną zmagań będzie Staples Center, w której na co dzień mecze koszykarskie rozgrywają zespoły Los Angeles Lakers i Los Angeles Clippers.

Formiga to były mistrzbrazylijskiej organizacji Shooto w kategorii wagowej do 123 funtów. Po stoczeniu 15 walk zawodowych, wreszcie podpisał kontrakt z UFC, jednak jego debiut skończył się nokautem z rąk Johna Dodsona. Na kolejnej gali pod szyldem FX, poszło mu o niebo lepiej. Okazał się aktywniejszy od Chrisa Cariaso i to zadecydowało, że wyszedł ze zwycięską decyzją. Trzeci pojedynek reprezentanta Nova Uniao, ponownie okazał się dla niego pechowy, gdy trafiony kolanem na korpus, ostatecznie skapitulował pod gradem ciosów Josepha Benavideza, który dopełnił dzieła zniszczenia. Nierówna forma Formigi ponownie odwróciła szalę pojedynku, jednak wygrana ze Scottem Jorgensenem miała swój finał w Komisji Stanowej, która odrzuciła wniosek Amerykanina o rzekome nieprzepisowe uderzenie w tył głowy.

Rywal Brazylijczyka – Zach Makovsky, to zwycięzca jednego z turniejów organizowanych przez Bellatora. Jego finałowe zwycięstwo z Edem Westem, zapewniło mu pas w wadze koguciej, który szybko utracił na rzecz Eduardo Dantasa. Kolejna porażka z Anthonym Leonem, ostatecznie pozbawiła go kontraktu z organizacją. Wspomniane porażki, doprowadziły do zmiany kategorii wagowej na muszą, która okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Po zdobyciu mistrzostwa federacji Ressurection Fighting Alliance, UFC zaoferowało mu zastępczy pojedynek za kontuzjowanego Johna Dodsona. Wkrótce po tym, odebrał dwie kolejne decyzje z Jorgensenem i Joshem Campo

Komentarze