Kolejna walka Michała Materli poza KSW wg managera. UFC również wchodzi w grę (+wywiad)

20 Maj 2014
Kolejna walka Michała Materli poza KSW wg managera. UFC również wchodzi w grę (+wywiad)


Ogrom zmian przy organizacji ostatniej gali KSW sprawił, że Martin Lewandowski oraz Maciej Kawulski, byli tym razem mniej dostępni dla mediów. Tym samym nasz zestaw pytań musi poczekać na inną okazję. W międzyczasie staraliśmy się poruszyć jedną z najgorętszych kwestii, czyli brak Michała Materli na szczecińskim KSW 28. Sprawa zaczęła już żyć swoim życiem, gdy okazało się, że mistrz swój kolejny pojedynek stoczy poza federacją.

W sieci najpierw ukazał się wywiad z portalu groundandpound (red. od 08:00), w którym padł obszerny komentarz Martina Lewandowskiego w sprawie braku Michała w rodzinnym mieście:

To bardzo skomplikowane. O niektórych sprawach ciężko jest mówić, a o niektórych nie chcę opowiadać. Prowadzimy ciężkie negocjacje z jego managamentem, ale nie mogliśmy czekać na na rozwój wydarzeń. Za każdym razem bowiem, używamy naszego obecnego show do rozreklamowania gali kolejnej.

Zapytany, czy nadal są szanse, że Materla pojawi się na gali w Szczecinie, odpowiedział:

Na Szczecin szansa jest zerowa.

Natychmiast skontaktowaliśmy się z Norbertem Sawickim, managerem Michała. Pan Sawicki był jednak bardziej powściągliwy na obecnym stadium negocjacji i odmówił jakichkolwiek komentarzy. Sytuację zmienił wyżej wspominany wywiad z Martinem Lewandowskim. Oto, co usłyszeliśmy podczas drugiej próby kontaktu:

Mieliśmy konkretne propozycje. Była opcja walki z Karlosem Vemolą, pod Brnem w Czechach. Była znana data, przeciwnik, miejsce i rozmawialiśmy na temat warunków. Przerwaliśmy to ze względu na fakt, że skoro Michał ma walczyć w Szczecinie, to nie ma sensu szukać mu innych pojedynków.

Dalej, Pan Sawicki wylicza:

UFC też wchodzi w grę, choć nie mamy jeszcze konkretów w tej sprawie. Mamy już pewien konkret i wkrótce będzie może kolejny. Michał jest zawodnikiem, który nie może czekać do grudnia, aż będzie mógł walczyć ponownie.

Negocjacje mają to do siebie, że czasami mogą być pełne emocji. Nie tym razem, jak zapewnia manager:

To były bardzo spokojne i bardzo merytoryczne rozmowy. Mamy po prostu inne koncepcje. Żeby się porozumieć, zarówno nasze pole negocjacyjne jak i pole negocjacyjne KSW, muszą się pokrywać. Mamy określoną wizję tego co oczekujemy od federacji, a ta ma inną odnośnie tego co mogą nam zaoferować. Należy również brać pod uwagę, że możemy nie dojść do konkluzji.

Komentarze

 • rudy

  Praca opiera się niestety na kompromisie. Ja całe życie twierdzę, ze to najgorsza forma, bo kompromis jest wtedy kiedy nikt nie ma tego co chciał. Ale niestety jest to jedyne wyjście z zawodowych rozmów. Więc jak by nie było kompromisu im życzę.

 • Cain

  no masz trochu racji Rudy ale takie życie. tzreba robić swoje i starać się zarabiać na tym żeby ci się opłacało.

 • maniekzig

  a Ja życzę Michałowi UFC i BONUSU 50K$ za pierwszą walkę(najlepsza walka gali).

  Wierze że Michała stać na to i oby szansa którą ma przed sobą nie wymknęła mu się z rąk, bo później może być różnie.

 • Typer

  myśłę, ze na ufc nie ma szans. ale jestem niezmiernie ciekawy jaką przyszłość i kariere buduje mu brat biznesmen?

 • kerimm85

  przycalym szacunku dla Michala pieniedzy jak Mamed i Pudzix nigdy nie dostanie

 • Oczekk

  W UFC waga średnia jest chyba najlepsza, więc ciężko mu sie będzie tam wbić.

 • KAT

  no skoro na polskiej ziemi nie jest najlepeij opłacanym i najbardziej lubianym zawodnikiem, nie ma super sytuacji to nie ma szans się dostać do najtrudniejszej kategorii UFC

 • ruchmistrz

  no Materila na pewno jest w trudnej sytuacji. Ma więsze aspiracje niż realne możliwości i jak się już powiedziało a i b to nie można się cofnąć

 • bartek0011

  M-1 czy WSOF ?

 • Kartel_

  WSOF, zdecydowanie 🙂

 • kerimm85

  mi sie zdaje ze Niemcy badz Emiraty

 • Loku

  Raczej ani M-1, ani WSOF, to sytuacja podobna do sytuacji Janka, Michał także marzył o UFC i raczej nie pojdzie drogą, któa mu to utrudni. podobnie jak kerimm stawiam, że będą to Niemcy.

 • Pako

  Mi też się wydaje że to będą Niemcy. Ale życzę Michałowi jak najlepiej. Prędzej czy później i tak by został wypchnięty z KSW