KSW 27: Remis w walce Strus vs. Azaitar

17 Maj 2014
KSW 27: Remis w walce Strus vs. Azaitar


Do klatki KSW wchodzą tym razem Piotr Strus oraz Abu Azaitar. Obaj zawodnicy słyną z dobrej stójki, chociąz zarzekają się, że walka w parterze również nie jest im obca… Zobaczymy.

Pojedynek rozpoczął się od mocnej stójki obu zawodników, jednak w głównej mierze wyglądało na wzajemne poznawanie umiejętności przeciwnika. Piotr Strus czeka na swoją szansę, podczas gdy Abu Azaitar szuka głowy obszernymi sierpami. Koniec rundy przyniósł wyczekiwany przez niego efekt, bo zawodnik z Warszawy ugiął się pod jednym z ciosów, jednak zabrakło czasu na wykończenie.

Druga rudna to dobra walka defensywna Strusa i jeszcze lepsze skracanie dystansu przez klincz. Wygląda na to, że jego przygotowanie kondycyjne jest lepsze, niż zawodnika mieszkającego na co dzień w niemieckiej Kolonii. Mimo, że Azaitarowi udało się kilka raz dotrzeć do głowy zawodnika z Warszawy, ten nadal wydaje się być niezwykle mocny.

Od początku trzeciej rundy Polak kontynuuje dobrą walkę w klinczu, uniemożliwiając tym samym Abu Azaitarowi oddawanie niezwykle mocnych i obszernych ciosów. Ale wygląda na to, iż utrzymywanie przeciwnika przy siatce nie wystarczyło by osiągnąć sukces, gdyż sędziowie orzekliwiększościowy remis.

Komentarze

 • Cain

  dziwne

 • rudy

  Przestańcie jechać po sędziach, tym rzem Strus też nie wygrał

 • A. Gaik

  strus na punkty, nie ma innej opcji. azaitar bil praktycznie tylko w powietrze. szkoda, ze nie udalo sie sprowadzic, nie byloby wtedy niedomowien..

 • Kokos80

  wyjebali Strusia, to efekt niedouczenia jak dla mnie. sedziowie sa juz obiektywni, czyli nie punktuja dla polakow lepiej, i tutaj zle policzyli. Strus wygral 2 rundy. widac uzyl przewagi w IQ i zameczyl Abu tym klinczowaniem i PUNKTOWANIEM pod klatka. szacunek dla Strusia.