Maciej Kawulski: „Otwarcia gali mogą wrócić, w zależności od możliwości hali.”

21 Maj 2014
Maciej Kawulski: „Otwarcia gali mogą wrócić, w zależności od możliwości hali.”


Kto widział otwarcie KSW 27, z pewnością zauważył zupełnie inne podejście do tematu. Przede wszystkim brak sceny i słynnego wielkiego otwarcia. W zamian przedstawienie klatki oraz gustowne dziewczyny. Nie ujmując urody pięknym Paniom, wolimy jednak prezentację zawodników. Czy KSW wraz z wejściem na międzynarodową arenę, staje się produktem globalnym? Maciej Kawulski obiecał podczas audycji PR24, że nie do końca i pewne cechy charakteru gal Konfrontacji zostaną, ale muszą zostać wcześniej przeanalizowane.

Jeżeli scena nie będzie zabierała nam miejsc, bo zwykle traciliśmy przez nią nawet od półtora do dwóch tysięcy miejsc, tak więc jest to dla nas ogromny, ekonomiczny problem. Jeżeli hala w Szczecinie nie będzie odbierała nam miejsc lub odbierze nam ich stosunkowo niewiele oraz umożliwi zbudowanie sceny, to ta scena będzie.

Dobry wybór, gdyż taką opcją nie pogardziliby fani żadnej ze światowych organizacji. Po rozmowie z zawodnikami wiemy natomiast, że brak otwarcia bardzo ułatwiał im skoncentrowanie się na zbliżającym się pojedynku. Jest to więc jeden z elementów, obok klatki/ringu, który może wymagać konsultacji włodarzy z fighterami. Przy okazji, Maciej Kawulski zdradził, że debiut w nowej hali w Krakowie, jest bliżej niż dalej.

Komentarze

 • Cain

  no właśnie takie show jest super, szczególnie jak się ogląda w tv i nie można emocji „dotknąć” na miejscu. ale muszę przyznać ze wolałbym żeby sprzedawali więcej biletów niż robili scenę. skoro trzeba wybierać, myślę, że dobrze wybrali

 • Pako

  Pewnie więcej miejsc dla fanów,mniej cyrku, Mi ta scena na KSW nie jest potrzebna,ja chcę oglądać walki, a tańczącego Ibisza mogę oglądać w darmowym polsacie.

 • maniekzig

  Dla potencjalnych odbiorców, to z pewnością rzecz istotna. Pewnego rodzaju przedstawienie zostaje u wielu na dłużej niż sama walka.

  Z mojego punktu widzenia, całe show kompletnie nie jest potrzebne, bo interesują mnie dobre zestawienia i wielkie wojny w oktagonie.

 • EL doopa

  pewnie dobrze by było mieć i spektakularne otwarcia i show i miejsca na widzów. to se ne da najwyraźniej to po prostu mniejsze zło wybierają.