Nate Diaz i TJ Grant usunięci z rankingu UFC

08 Maj 2014
Nate Diaz i TJ Grant usunięci z rankingu UFC

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


UFC po cichu usunęła tytułowego TJ Granta (21-5) i Nate’a Diaza (17-9) ze swojego oficjalnego rankingu, tworzonego przez osoby z branży. Choć oba wymienione przypadki to dwa oddzielne wątki, to mają jednak ze sobą coś wspólnego, a mianowicie dłuższą absencję w oktagonie.

Podczas gdy TJ pauzuje z powodu poważnej kontuzji od maja 2013 roku, Nate celowo nie walczy od listopada, wywierając dodatkową presję na próbę renegocjowania swojego nowego kontraktu. Poproszony o komentarz w sprawie Dana White, odpowiedział:

Widzieliście co działo się na jego twitterze. Nate chce, abyśmy go zwolnili z kontraktu. Przecież właśnie podpisał nowy, do tego oferujemy mu kolejne walki. Nate mówi, że nie odrzuca walk, bo nikt mu nie odpowiada. To, że ktoś nie odpowiada, nie oznacza, że nie odrzucasz pojedynków! Brak odpowiedzi jest równoznaczny z odrzuceniem oferty. Nie wiem ile jeszcze będziemy grali w tę grę, ale nie ma sensu krzywdzić pozostałych fighterów, którzy są aktywni i pną się w górę. Dla kogoś kto jest nieaktywny, nie wiemy nawet czy jeszcze kiedyś będzie walczył. Wciąż wiąże go z nami kontrakt.

Jak Dana przekonuje, usunięcie z rankingu nie jest nieodwracalne:

Kiedy wróci i zacznie walczyć, znowu odzyska swoją pozycję w rankingu (Nate, Grant i Cruz).

Komentarze

  • Pako

    I Bardzo dobrze,szkoda że tak późno.