UFC Berlin: Paweł Pawlak o gali Arena MMA i przygotowaniach do walki z Peterem Sobottą (+wywiad)

autor:
13 Maj 2014
UFC Berlin: Paweł Pawlak o gali Arena MMA i przygotowaniach do walki z Peterem Sobottą (+wywiad)

52ab17c9c2e24_o

Niepokonany zawodnik wagi półśredniej, Paweł Pawlak (10-0) już 31 maja zadebiutuje w oktagonie UFC. Przeciwnikiem 25-latka, będzie Peter Sobotta (13-4-1). Z Pawłem, udało Nam się porozmawiać przy okazji, premierowej gali Arena MMA, która 9 maja odbyła się w Warszawie.

MMANEWS: Jesteśmy po gali Arena MMA, Naszym gościem jest Paweł Pawlak, zawodnik UFC. Powiedz jak oceniasz dzisiejszą galę?

Paweł Pawlak: Gala jak najbardziej na plus. Walki stały na dobrym poziomie, wiadomo było kilka niedociągnięć, ale to dopiero pierwsza gala. Cieszy fakt, że cztery osoby z Naszego klubu walczyły na gali i dały dobre walki.

MMANEWS: Już 31 marca zawalczysz na UFC FN Berlin. Powiedz jak dowiedziałeś się o twoim angażu w UFC? Kto przekazał Ci tą znakomitą nowinę?

Paweł Pawlak: Cześć. O kontrakcie dowiedziałem się w grudniu ubiegłego roku. Mój trener, Marcin Rogowski przekazał mi, że kontrakt z UFC, czeka na mój podpis. Byłem bardzo zaskoczony. To było niezwykle miłe dla mojej osoby.

MMANEWS: Każda walka poprzedzona jest ciężkimi przygotowaniami. Jak często trenujesz, czy przygotowujesz się tylko w Gracie Barra Łódź, czy wyjeżdżałeś do innych klubów? /strong>

Paweł Pawlak: Trenuję 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Treningi są niezwykle wyczerpujące, ale muszą takie być, żebym był w stu procentach gotowy na walkę w Berlinie. Główne przygotowania przeszedłem w Gracie Barra Łódź, natomiast kilka razy byłem na sparingach w Warszawie, żeby zmienić otoczenie i konfrontować się z innymi zawodnikami.

MMANEWS: Widzę, że doznałeś kontuzji szyi, jak do tego doszło i jak poważny jest to uraz?

Paweł Pawlak: Kontuzji szyi doznałem podczas sparingu. Uraz nie jest poważny, więc mogę dalej trenować z pełnym obciążeniem i będę gotowy w stu procentach.

MMANEWS: Twoim przeciwnikiem będzie Peter Sobotta. Z pewnością oglądałeś jego walki,jakie są twoje spostrzeżenia odnośnie jego stylu walki?

Paweł Pawlak: Peter to wszechstronny zawodnik. Widać, że ma bardzo dobry parter i dobrze kopie. Jego zalety nas nie martwią, bo jest przez nas rozpracowany. 🙂

MMANEWS: Do gali w Berlinie zostało nieco ponad 2 tygodnie. Powiedz, w jaki sposób będziesz zmniejszał intensywność treningów?

Paweł Pawlak: To ostatni tydzień sparingów. W kolejnym robimy szybkość i wagę, wiec wszystko jest robione z głową.

MMANEWS: UFC swego czasu planowało zorganizowanie swojej gali w Łodzi. Powiedz, jak przyjąłeś informację o tym, że gala się nie odbędzie?
Myślisz, że jest szansa na to, aby w kolejnych latach UFC, zawitała do Łodzi?

Paweł Pawlak: Szkoda, że gala została odwołana, bo miałbym blisko do domu. Mam nadzieję, że w następnym roku UFC zawita do Łodzi.

MMANEWS: Dziękujemy za poświęcony czas i życzymy zwycięstwa w Berlinie. Powodzenia!

Paweł Pawlak: Dziękuje za wywiad i pozdrawiam wszystkich czytelników MMANEWS. Chciałbym podziękować moim sponsorom : Pitbullowi, Invictus Bros. Dziękuję, SFD za suplementację, klinice MML, mojemu rehabilitantowi, Łukaszowi Stachlewskiemu i Dawidowi za pomoc i wsparcie wszystkim trenerom i zawodnikom z Gracie Barra Łódź. Nie mogę zapomnieć o ludziach, którzy we mnie wierzą oraz mojej dziewczynie za wsparcie i za to, że wytrzymuje ze mną. Zapraszam wszystkich do polubienia mojego funpage’a https://www.facebook.com/pawelpawlakmma?fref=ts będziecie wiedzieli co u mnie słychać.

Komentarze