Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 173: Barrao vs. Dillashaw

25 Maj 2014
Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 173: Barrao vs. Dillashaw

Foto: mmafighting.com

Foto: mmafighting.com


Za nami kolejny udany event spod szyldu ZUFFY. Poniżej pierwsze, często emocjonalne słowa zwycięzców poszczególnych pojedynków UFC 173 w Las Vegas. Nie zabrakło również dwóch najważniejszych przegranych tej gali: Renana Barao i Dana Hendersona.

TJ Dillashaw:

– co w tej chwili przeżywasz będąc nowym mistrzem?
Marzyłem o tym przez tak długi czas, to szalone uczucie. To wręcz niewiarygodne. Jedyne co trzeba zrobić, to wierzyć. Uwierz, a będziesz wśród najlepszych na świecie.
– czy jesteś zaskoczony wynikiem?
Tak. W moich oczach, Barao jest najlepszy na świecie. Patrząc na niego, muszę okazać mu szacunek gdy wchodzę z nim do klatki. jest najlepszy na świecie i to wyciągnęło ze mnie to co najlepsze. Musiałem samemu się przełamać, żeby móc najlepszym na świecie. To się właśnie stało! Sacramento, kocham Was!
– o przebiegu walki i najlepszych akcjach
To jest właśnie Ludwig „Bang” Muay Thai. Zawdzięczam to mojej drużynie i trenerom. To było piękne.
– o akcji kończącej w piątej rundzie
To właśnie to kim jestem. Jestem agresywny, robię to codziennie na treningach. Chcę kończyć wszystkie walki. Nie chcę zostawiać decyzji sędziom. Wiedziałem, że muszę być agresywny żeby być najlepszym. W walce zawsze idę po rywala.

Renan Barao: [po przegranej obronie pasa]

– co zaskoczyło się najbardziej?
To była naprawdę ciężka walka i muszę pogratulować rywalowi, ale wrócę.
– jaki miałeś game plan?
Moj plan polegał na zrobieniu najlepiej tego, co zwykłem robić. TJ jednak wykonał najlepiej to co zwykle robi. Ja jednak wrócę.

Daniel Cormier:

– zanim Joe Rogan zdążył zadać pytanie…
Sekundę, Jon Jones! Nie możesz wiecznie przede mną uciekać, jestem królem turniejów zapaśniczych. To zawsze …. Bez względu na to gdzie pójdziesz chłopcze, idę po ciebie. Lepiej się pośpiesz, bo jestem coraz lepszy.
– czy
Nie. Wiedziałem, że nikt nie może mierzyć się ze mną w zapasach, więc to bez znaczenia. Jeżeli zdecyduję się sprowadzić Jona Jonesa sto razy, to sprowadzę go sto razy. To jest mój oktagon, ja tu jestem mężczyzną.

Dan Henderson: [po przegranej z DC]
– przemyślenia po walce
DC to ciężki facet, był na górze i zdominował. Jestem trochę zawiedziony swoim występem, dlatego przepraszam swoich fanów i dziękuję Wam za całe wsparcie.
– kontynuowaniu kariery w wadze średniej
To możliwe, walczyłem dzisiaj w 199 funtach czyli mniej niż przeciętny zawodnik wagi średniej. Dzisiaj, DC był niezwykle ciężki będąc u góry. Może nie powinienem dawać mu tego kurczaka.
– plan na przyszłość
Miałem plan pokonać Daniela, więc muszę przetrwać to i ruszyć naprzód. To jeszcze nie koniec mojej przygody, nadal mogę walczyć. Kocham sport i nadal doceniam Wasze wsparcie, więc będę to robił dopóki będę w stanie.

Robbie Lawler:

– przemyślenia po walce
Jake to naprawdę dobry fighter. Chciałem jedynie wyjść, pokazać na co mnie stać i dać wszystkim znać, że zmierzam po tytuł.
– stan umysłu względem tytułu mistrzowskiego
Nie miałem zamiaru płakać (po przegranej z Hendricksem). Chciałem jedynie wrócić do kolejki i obijać kolejnych rywali. Chcę żeby wszyscy wiedzieli, że to ja jestem najlepszym pretendentem do pasa.
– o akcji kończącej
Zamierzałem go przycisnąć, złamać i zmusić do poddania się.

James Krause:

– o powrocie na ścieżkę wygranych
Po pierwsze, minęło już tak wiele czasu Joe, odkąd mogliśmy porozmawiać po walce. Po drugie, dziękuję mojej drużynie Team Glory MMA, za przygotowanie mnie do walki. Nie mógłbym zrobić tego bez Was. Przepraszam fanów, którzy liczyli na lepsze show. Jamie to niezwykle twardy zawodnik, świetny oponent. Przepraszam, że nie wyszło.
– o low kickach
Absolutnie tak. To moje kopnięcia to spowodowały. To były jedne z pierwszych uderzeń jakie posłałem. Pracowaliśmy nad tym, aby kopać go bardzo nisko i uniknąć w ten sposób sprowadzeń.
– o awansie w rankingu
Jamie to twardy oponent i był to dla mnie zaszczyt, móc z nim walczyć. Nie wiem gdzie mnie to umieści w rankingu, ale chcę jedynie walczyć i cały czas polepszać swoje umiejętności.

Komentarze

  • ArmbarKillah

    „ja tu jestem mężczyzną.” – mózg rozjebany 😀 Nie czepiam się ;P

  • Pako

    Oj Daniel dużo gadasz i pokonujesz rywali! I to mi się podobaApplause