Rich Franklin wiceprezesem ONE FC

autor:
28 Maj 2014
Rich Franklin wiceprezesem ONE FC

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Były mistrz UFC w wadze średniej Rich Franklin (29-7-1 NC), porozumiał się z kierownictwem azjatyckiej organizacji ONE FC, w sprawie objęcia niezwykle odpowiedzialnej funkcji. Były zawodnik MMA, zostanie wiceprezesem ONE FC. Informacja została potwierdzona przez portal Yahoo Singapur.

Rich Franklin wypowiedział się na temat objęcia funkcji wiceprezesa w największej azjatyckiej organizacji MMA.

Oferta zdecydowanie przemówiła do mnie. Rozmowy z ludźmi z ONE FC nie były trudne. Nie było potrzebne dużo czasu, abym podjął decyzję. W tym tygodniu zostaję w Singapurze, żeby przedyskutować, jak mogę wykorzystać moje doświadczenie. Chcę nauczyć się sposobu funkcjonowania organizacji i tego, za co będę odpowiedzialny. Oni mają ofensywny styl rozwoju na kilka kolejnych lat. Kilka lat będziemy próbowali wprowadzić to w życie.

Rich Franklin oprócz objęcia funkcji wiceprezesa, może zawalczyć na jednej z najbliższych gal azjatyckiego potentata. Amerykanin ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2012 roku, kiedy został znokautowany przez Cunga Le. Problemem może być obowiązujący kontrakt z organizacją braci Fertitta. Stosunki z Daną White’m są na tyle dobre, że znany z ciętego języka prezes, pobłogosławił kandydaturę Franklina, nazywając go „człowiekiem firmy”.

Franklin może być kolejnym zawodnikiem po Rayu Sefo (2-2), który będzie pełnił dwie, odmienne funkcje w ONE FC. Sefo oprócz pełnienia funkcji prezesa World Series of Fighting, na WSOF 4, stoczył pojedynek z Davem Huckabą. Podobna połączalność funkcji ma dotyczyć Franklina.

Komentarze