Roy Nelson vs. Mark Hunt podczas gali w Japonii?

03 Maj 2014
Roy Nelson vs. Mark Hunt podczas gali w Japonii?

roy_nelson_ufc130_weight_in

Jak informuje telewizja Fox Sports, już jesienią możemy być świadkami pojedynku elektryzującego wszystkich fanów zawodników wagi ciężkiej. Włodarze największej organizacji mieszanych sztuk walki planują, iż w walce wieczoru podczas jednego z azjatyckich eventów zmierzą się: ekscentryczny – Roy „Big Country” Nelson (20-9) oraz pochodzący z Australii, doświadoczony – Mark „The Super Samoan” Hunt (9-8).

Do starcia 37-letniego Amerykanina z Las Vegas z legendą organizacji Pride miałoby dojść na gali UFC, która odbędzie się 20 września w Japonii. Do pojedynku podchodziliby jednak w zgoła innych nastrojach. Dla zawodnika reprezentującego własny Country Club, zapowiadana walka byłaby szansą na kontynuowanie serii zwycięstw po spektakularnym nokaucie Antonio Rodrigo Nogueiry (34-9) podczas kwietniowej gali Abu Dhabi. Z drugiej strony, dla trenującego w American Top Team – Hunta, wrześniowa walka będzie powrotem do klatki po dwóch pojedynkach bez zwycięstwa. W maju ubiegłego roku musiał uznać wyższość Juniora dos Santosa (16-3), natomiast podczas grudniowej walki wieczoru z Antonio Silvą (18-5), sędziowie orzekli remis.

Źródła zbliżone do amerykańskiego potentata MMA przekonują, iż jedyną przeszkodą do zaanonsowania pojedynku tych niezwykłych strikerów przez włodarzy UFC są leczone przez obu zawodników kontuzje dłoni, które odnieśli podczas swoich ostatnich walk. My jednak mamy nadzieję, że rany zostaną zaleczone, a starcie odbędzie się w planowanym na koniec wakacji terminie.

Komentarze

 • Pako

  Oooooo Taaaaak!!!! Ciężkie,potężne uderzenia,twarde głowy,braki w parterze,to się musi skończyć przed czasem Applause

 • zenek

  Pako ty mnie juz tak wnerwiasz az musialem sie zalogowac i to skomentowac.1 rzecz od kiedy nelson ma braki w parterze .2 rzecz hunt ostatnio zrobil taki progres w parterze wiec prawdopodobnie walk nie ogladasz mozna wnioskowac.
  Hunta i Nelsona parter jest lepszy od polowy zawodnikow ufc wagi ciezkiej wiec chlopcze przestudiuj jeszcze umiejetnosci zawodnikow pierw dodasz komantarz

 • Loku

  Stawiam na Big Country

 • nitro

  zenek to fajna walka dwóch grubasów a nie techniczne szachySmile tu atutami są ciężkie ręce i twarde łby… 

 • VitorBelfort

  Ja stawiam na Hunta.

 • Oczekk

  Myślę, że walka głównie odbędzie się w stójce, a tam lepszy powinien być Hunt i coś mam przeczucie, że big country zostanie pierwszy raz znokautowany. ;))

 • Pako

  @Zenek od kiedy pamiętam to moje wpisy zawsze Ciebie denerwowały,zawsze się czepiałeś,to napisz mi jeszcze jedno, co Tobie daje to że napiszesz coś na mój temat?podważysz moją opinię,czy mnie wyzwiesz. Stary zrozum że Ty i te twoje bezsensowne wpisy już przestały mnie denerwować i interesować,to jest internet tu możesz pisać co tylko chcesz, i co specjalnie się zalogowałeś po to aby mi pocisnąć? Laughing a i jeszcze jedno daaaj buziaka Hi! Pozdro.

 • Loku

  @Oczekk
  Big Country był już raz nokautowany do tej pory, przez Andreia Arlovskiego

 • Oczekk

  No ok, lecz na UFC nikt jeszcze nie zaliczył na nim nokautu, więc myślę, że Hunt, który nie będzie bał się z nim wymiany i ruszy zdecydowanie. KO w drugiej rundzie ze strony Hunta ewentualnie Nelsona.