UFC 175: Urijah Faber i Alex Caceres gotowi na wojnę w Las Vegas.

autor:
15 Maj 2014
UFC 175: Urijah Faber i Alex Caceres gotowi na wojnę w Las Vegas.

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Obchodzący wczoraj, 35-urodziny, Urijah Faber (30-7) przyjął warunki finansowe zaproponowane przez UFC i w kolejnym pojedynku zmierzy się zAlexem Caseresem (10-5). Do starcia w wadze koguciej dojdzie 5 lipca podczas UFC 175. Areną zmagań będzie Mandalay Bay Events Center w Las Vegas. Pojedynek może przybliżyć jednego z zawodników, do starcia o pas mistrzowski.

Trenujący na co dzień w Team Alpha Male, Urijah Faber, powraca po kontrowersyjnej porażce z Renanem Barao. W starciu o pas mistrzowski, największą niesnaskę stanowiło, zbyt wczesne przerwanie walki przez sędziego, Herba Deana. Do starcia o pas mistrzowski, „California Kid”, przystąpił po czterech zwycięstwach z rzędu. Udało mu się poddać McDonalda, Menjivara i Jorgensena. Dodatkowo przez jednogłośną decyzję, pokonał Iuriego Alcantarę.

Alex Caceres w swoim ostatnim występie poprzez duszenie zza pleców, poddał Sergio Pettisa. Za walkę niezwykle emocjonującą walkę na UFC on FOX: Henderson vs. Thomson, obaj zawodnicy otrzymali bonus za „Walkę Wieczoru”. Co więcej, Caceres za efektowne poddanie, otrzymał nagrodę za „Poddanie wieczoru”. W matematycznym rozrachunku oprócz wypłaty, na konto Caceresa zostało wysłane, dodatkowe 100 tysięcy dolarów.

Młody zawodnik, nie ustrzegł się również błędu, gdyż podczas jednego z badań antydopingowych, wykryto w jego organizmie marihuanę. Wpadka kosztowała go, zmianę werdyktu, w wygranym starciu z Kyungiem Ho Hangiem. Walka z Faberem, będzie dla Niego najpoważniejszym testem w zawodowej karierze.

Komentarze