UFC 175: „Wand” nie zawalczy z Sonnenem. Belfort zastępuje swojego rodaka

autor:
29 Maj 2014
UFC 175: „Wand” nie zawalczy z Sonnenem. Belfort zastępuje swojego rodaka

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Wanderlei Silva (35-12-1-1 NC), wycofał się z walki z Chaelem Sonennem (28-14-1), do której miało dojść 5 lipca w Las Vegas. Zastępcą Silvy, będzie Vitor Belfort (24-10)

Zawodnicy przez ostatnie miesiące rywalizowali ze sobą jako trenerzy w programie TUF Brasil 3, ale były mistrz Pride FC, nie stawił się przed Komisją Stanową w Nevadzie i nie otrzyma licencji, zezwalającej na pojedynek z Amerykaninem. Zastąpi go Vitor Belfort, który wypełnił wszystkie wymagania i podczas UFC 175, skrzyżuje rękawice z Chaelem Sonnenem.

Vitor Belfort, miał zmierzyć się z Chrisem Weidmanem o pas wagi średniej w ramach UFC 173. Do pojedynku nie doszło, gdyż komisja wpisała kurację testosteronową na listę środków dopingujących. W związku z tym, Belfort zapowiedział, że nie zdąży „wyczyścić” organizmu z zakazanej substancji. W związku z zaistaniałym faktem zawodnika Blackzilians, zastąpił były mistrz UFC w wadze półciężkiej, Lyoto Machida, który równie udanie radzi sobie po zmianie kategorii wagowej na średnią.

Chael Sonnen, miał walczyć z Wanderleiem już wcześniej. Pierwsza konfrontacja, została zaplanowana na 31 maja w Sao Paolo, jednakże „Wand” doznał kontuzji, podczas sprzeczki, do której doszło na planie „The Ultimate Fighter 3 Brasil”. Wtedy kierownictwo UFC, zgodziło się na przeniesienie walki na UFC 175, gdyż pojedynek ma niesłychany ciężar gatunkowy. Wielu kibiców, z pewnością, będzie chciało obejrzeć pojedynek pomiędzy czarnymi pasami w „trashtalku”. Jednakże w związku z niestawieniem się byłego mistrza Pride FC, przed komisją będziemy musieli poczekać na trzeci termin.

Komentarze

 • VitorBelfort

  Suuuuuper

 • GROM Z

  Wand narobił w spodnie i musiał wystawić rodaka Chemicznego Jezussaa

 • brudny_boks

  moim zdaniem pojedynek nie stracil na atrakcyjnosci.
  wiadomo ze wielu ludzi sie zlosci przez cala otoczke tej walki ale ja jako fan tego sportu nie przepadam za ”trash talkiem” i staram sie zwrocic uwage tylko na aspekt sportowy, ten pozostaje dla mnie taki sam, zapowiada sie dobra walka.

 • tomox

  chyba pozazdrościli tempa rozwoju wydarzeń serialom telewizyjnym i stąd te ciągłe zwroty akcji 🙂

 • Eksporter Zla

  tomox, zwrot akcji? Mówisz, jak by ktokolwiek faktycznie wierzył, że dojdzie do walki Cheala z Wandem 😀

 • Drwalu

  czizas co tam się dzieje