UFC 176: Jose Aldo vs. Chad Mendes II w walce wieczoru

autor:
05 Maj 2014
0
UFC 176: Jose Aldo vs. Chad Mendes II w walce wieczoru

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Podczas gali UFC 176, dojdzie do wyczekiwanego od dłuższego czasu, rewanżu Jose Aldo (24-1) z Chadem Mendesem (16-1). Batalia o pas w wadze piórkowej, odbędzie się 2 sierpnia w Los Angeles. Pojedynek otrzymał status walki wieczoru. Informacja została potwierdzona przez UFC.

Mistrz w wadze piórkowej, Jose Aldo jest niepokonany od 17 pojedynków. Ostatnią walkę stoczył w lutym tego roku. Na UFC 169 przez decyzję, pokonał Ricardo Lamasa. Wcześniej przez techniczny nokaut w 4 rundzie, odprawił z kwitkiem, Chang Sunga Junga, znanego w środowisku MMA, jako „Korean Zombie”. Zawodnik Nova Uniao, jest mistrzem od początku istnienia dywizji piórkowej w UFC. Wcześniej dzierżył pas WEC, ale organizacja została wchłonięta przez największą obecnie organizację MMA na świecie- UFC.

Chad Mendes będzie chciał zrewanżować się Jose Aldo za porażkę, której doznał na UFC 142. Po zwarciu przy siatce, Brazylijczyk zdołał obrócić się i „wcisnąć” kolano w głowę oponenta. Kopnięcie było ta tyle silne, że Amerykanin, padł niczym „rażony piorunem” i sędzia zatrzymał pojedynek. Od wspomnianej porażki, zawodnik Alpha Male, wygrał sześć, kolejnych pojedynków. Przed czasem pokonał, Cody’ego McKenzie, Yoatzina Mezę, Darrena Elkinsa i Claya Guidę. Jedynym, który dotrwał do końcowego gonu, był Nik Lentz. Swoją postawą popularny „Money”, udowodnił, że jak mało kto, zasłużył na rewanż z mistrzem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o