UFC Berlin: Peter Sobotta pokonał Pawla Pawlaka przec decyzję

31 Maj 2014
UFC Berlin: Peter Sobotta pokonał Pawla Pawlaka przec decyzję


Peter Sobotta pokonał Pawła Pawlaka w jego debiucie na UFC w Berlinie. Pojedynek przebiegł na pełnym, piętnastominutowym dystansie, podczas którego polsko niemiecki fighter nie oddał reprezentantowi Gracie Barra, zbyt wielkiego pola do popisu.

Najlepsza dla Pawła, wydawała się runda pierwsza, która przebiegła głównie w stójce. O dziwo, tu Peter również wykazał się świetnymi uderzeniami, nadając tempo pojedynku. Druga i trzecia runda, były już głównie pod dyktando Piotra, który wykorzystał zapaśnicze obalenia i kontrolę z góry, aby odebrać cenne punkty. Dla Sobotty również był to niezwykle istotny pojedynek, bowiem był to jego powrót do organizacji, po kilkuletniej przerwie. Obu zawodnikom życzymy powodzenia i dziękujemy za emocje.

Komentarze

 • maniekzig

  Nie wiem po co było tyle gadania o bonusach itp.

  Podobnie jak w przypadku Daniela kiedy dużo gadania nie przynosi efektów.

  Mam nadzieje że Paweł się poprawi, bo jeżeli Peter jest pasywnym fighterem, to Pawlak zanudził mnie nie istniejąc w tej walce.

  Jak chciał ruszać na rywala to trzeba było od trzeciej rundy zaczynać, ale nie takimi sygnalizowanymi sierpami.

  Oby to go wzmocniło i skorzystał ze swojej szansy, bo porażki w takim stylu nie dają szans na przedłużenie kontraktu z UFC.

 • Drwalu

  no właśnie czasem wygrana czy przegrana nie decydują ale styl walki i widowisko przy zgaranicznych zawodnikach którzy wiszą im przecież jest kluczowy.