UFC on FOX 12: Anthony Johnson vs. Antonio Rogerio Nogueira

autor:
09 Maj 2014
UFC on FOX 12: Anthony Johnson vs. Antonio Rogerio Nogueira

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Kierownictwo ZUFFY ujawniło pierwsze starcie, które zobaczymy 26 lipca na gali UFC on FOX 12. W pojedynku wagi półciężkiej na gali w San Jose, rękawice skrzyżują Anthony Johnson (17-4) oraz Antonio Rogerio Nogueira (21-5).

Anthony Johnson (17-4) powrócił do UFC po latach tułaczki w mniejszych organizacjach. Powodem banicji, było wielokrotne niezrobienie wagi. Zawodnik Blackzilians walczył we wszystkich wagach od średniej do ciężkiej. Przed UFC 172, Dana White zapowiedział, że jeśli Johnson nie zrobi wymaganej wagi, zostanie na zawsze skreślony z listy zawodników kontraktowych UFC. Oprócz zrobienia limitu, udało mu się w znakomitym stylu pokonać Phila Davisa. Dzięki pełnej dominacji w stójce, sędziowie przez jednogłośną decyzję obwieścili go zwycięzcą.

Antonio Rogerio Nogueira (21-5) wraca po ponad rocznej przerwie, spowodowanej kontuzją kręgosłupa. Brazylijczyk w ostatnich pojedynkach pokonał najpierw Rashada Evansa, a później znienawidzonego w UFC, Tito Ortiza. Kierownictwo planowało zestawić go w nagrodę z Alexandrem Gustafssonem, podczas marcowej gali w Londynie, ale i tym razem, Minotoro odniósł kontuzję. Po 13-latach zawodowej kariery, Nogueira jest coraz bliżej zakończenia swojej przygody z MMA. Porażka, bądź kolejna porażka, z pewnością, zmusi go do przejścia na emeryturę.

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Niepokonanym.

Komentarze