Wanderlei Silva zwolniony z UFC? Dana White zdementował pogłoski w rozmowie dla MMAnews

autor:
30 Maj 2014
Wanderlei Silva zwolniony z UFC? Dana White zdementował pogłoski w rozmowie dla MMAnews

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Jeden z amerykańskich portali, ogłosił ,że Wanderlei Silva (35-12-1), został zwolniony z UFC. Powodem wykluczenia, była sytuacja, w której brazylijski zawodnik odmówił stawienia się przed Komisją Stanową w celu przeprowadzenia rutynowych badań. W rozmowie dla MMAnews, Dana White, wypowiedział się na temat sytuacji Wanderleia.

Przeciwnikiem „Wanda” w ramach UFC 175, miał być jego największy wróg, Chael Sonnen. Zarówno kibice, jak i sama organizacja miała nadzieję, że tym razem uda się zestawić trenerów „TUF Brasil 3”. Już podczas kręcenia programu, doszło do pierwszych tarć pomiędzy zawodnikami. Słynący z wybuchowego temperamentu Silva, rzucił się na Amerykanina, co więcej w kłótnie włączyli się inni uczestnicy programu. W związku z odniesionymi obrażeniami, Wanderlei wycofał się z pojedynku zaplanowanego na 31 maja w Brazylii. Chociaż Wanderlei Silva lata świetności ma już za sobą, to w ostatniej walce udowodnił, że wciąż nie brakuje mu życiowej werwy. W drugiej rundzie, po mocnej wymianie, znokautował Briana Stanna.

Dana White zabrał głos w sprawie nieporozumienia, które wynikło pomiędzy wieloletnim zawodnikiem UFC, a Komisją Stanową:

Kiedy skończyła się konferencja prasowa, w szatni Wanderlei’a pojawił się przedstawiciel komisji, żeby zrobić losowy test antydopingowy. Wanderlei wybiegł, uciekł do samochodu i odjechał, po czym ukrywał się przez kilka kolejnych dni. Kiedy zdecydował się tak postąpić, wiadomo było że cała sytuacja nie stawia go w dobrym świetle i wiedzieliśmy, że nie otrzyma licencji. Natychmiast skontaktowaliśmy się z Vitorem Belfortem i Chaelem. Oczywiście Sonnen natychmiast zaakceptował pojedynek i wszystko rozchodzi się teraz o to, czy Vitor otrzyma licencję. Musi stawić się przed nimi, przejść serię poważnych testów i wówczas zobaczymy.

Zaistniała sytuacja, stawia w złym świetle Brazylijczyka. Były mistrz Pride FC, chcąc odkręcić sytuację, zamieścił wideo z wyjaśnieniami.


Z najnowszych informacji wynika, że Komisja po raz kolejny przyjrzy się sytuacji z „Wandem”. Następnie ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie walki na UFC 175.

Komentarze

 • kamerling

  O_O

  Ja nie wierzę, nie dociera to do mnie.

  WSoF, Bellator, KSW, inne – pewnie już ruszyły do wyścigu po jego osobę

 • brudny_boks

  absolutna sensacja!
  w zyciu bym sie tego nie spodziewal, myslicie ze bedzie kontynuuowal kariere czy odejdzie? sciagniecie ”Axe Murderera” do KSW jest raczej nierealne z kolei do WSOF czy Bellatora, Wanderlei kompletnie mi nie pasuje, ewentualnie ONE FC gdyby ”Wand” zatesknil za ”soccer kickami”

 • shogun09chris

  Materla vs Silva 😀

 • marol

  Nie zdziwiłbym sie, gdyby to Sonnen przysłał jakiegoś lewego gościa. Nie wiem, czemu, ale wierze w pełni Wandowi.

 • EL doopa

  niewiarygodna sytuacja

 • Pako

  Też czekałem aż można będzie usłyszeć trochę więcej o tej sprawie.No Wand nie ładnie to tak uciekać przed komisją,a potem wyjaśniać coś czego nie powinno być przed kamerą.Bad man!

 • Typer

  dla mnie jedynie żenująca żenada