„Dajemy szansę innym organizacjom MMA.” – Marian Kmita o jesiennej ramówce Polsatu Sport

17 Czerwiec 2014
4
„Dajemy szansę innym organizacjom MMA.” – Marian Kmita o jesiennej ramówce Polsatu Sport


O pozytywnych dla MMA zmianach w ramówce Polsatu Sport, od wielu tygodni dosłownie huczy. W odświeżonym cyklu „Punchera”, dyrektor sportu telewizji Polsat – Marian Kmita, poza kwestiami stricte bokserskimi, odniósł się również do wcześniej wspomnianych mieszanych sztuk walki w kraju. A ta rysuje się kolorowo:

My dajemy szansę (innym organizacjom), ale też przyglądamy się im. To nie jest tak, że Tomasz Drwal będzie miał ‚carte blanche’ przez kolejne pięć lat, czy Pan Grabowski, czy koledzy z Wrocławia. Stwarzamy szansę, zależy nam na rozszerzeniu fundamentu KSW, które KSW stworzyło. Mamy do tego szacunek, to jest jakiś wzór, do którego widzowie w halach i przed telewizorami, będą się odwoływać i będą na to czekać. Ale to nie będzie to samo, na to nie ma szans.

W tym miejscu, Pan Kmita miał na myśli szereg polskich organizacji, które wkrótce zasilą ramówkę Polsatu Sport, zaczynając od przyszłotygodniowego PROMMAC: Po prostu walcz. Tu, dalej kontynuuje:

Cały nas wysiłek idzie w jednym kierunku. Chcemy tak ułożyć się z promotorami i organizatorami, żeby podstawa do uprawiania tego sportu była jak najszersza. Żeby to było jak najprostsze. Bez oglądania się na Ministerstwo Sportu, bez oglądania się na Prezydentów miast, bez oglądania się na wielki biznes. To co się urodziło w tych kuriozalnych warunkach, trzeba zinwentaryzować, usystematyzować i zainspirować do wspólnego działania.

Taki obrót sprawy cieszy tym bardziej, że jej największy komercyjny konkurent TVN, po dziś dzień nie ma żadnego pomysłu na MMA. Absolutnie jałowy MMASTER, nie przekonał nikogo i najwyraźniej zniknął z ramówki na dobre. Podobnie w kwestii próby podjęcia współpracy przy pierwszych galach MMA Attack i PROMMAC, które okazały się jedynie laboratorium do testów z nowym sportem. Pierwsze efekty współpracy z Polsatem Sport, już 27 czerwca w Lublinie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KAT
KAT
6 lat temu

nie no na TVN to nie mc co liczyć – chyba że jeden zawodnik zapłodni żonę drugiemu i sam jeszcze strzeli sobie w głowę a jego matka zakocha się w bracie bliźniaku który miał nie żyć ale okazało się że tylko stracił pamięć …..

ruchmistrz
ruchmistrz
6 lat temu

grubo pojechał z polityką wobec mma ale taka prawda. no zobaczymy jak te próby wejścia w mma się udadza. trzeba jeszcze pamiętać że połowa organizacji w naszym kraju pada po kilku galach a to w gruncie rzeczy może deprymować tv

Pako
Pako
6 lat temu

Polsat jest teraz najlepszą opcją,chociaż nie narzekałem jak miałem UFC na Orange sport.Lecz póki nie zobaczę to nie uwierzę,zwłaszcza w komercyjnej telewizji.

tomox
tomox
6 lat temu

tvn niech już lepiej da sobie spokój z mma, jak się kilkanaście lat zajmuje robieniem propagandowych seriali o bogaczach, wmawiając że tak żyją w Polsce przeciętni ludzie, jak się robi tvn turbo przeznaczony ponoć dla mężczyzn gdzie bajerują cię niczym głupią blondynkę solniczką za 100zł, to potem ciężko zejść na ziemię i zrobić coś innego, tvn i pochodne to stacje w warszawsko-politpoprawnym klimacie, więc naturalnie mma tam nie pasuje; szkoda tylko że polsat przegina w drugą stronę, czyli idzie w klimat wiejsko-kiczowaty, to niestety bardzo odbiło się na publice na galach mma, szczególnie na ksw, mam tu na myśli akcje typu tej o której opowiadał kiedyś Alf – walka kobiet na ksw gdzie nagle ktoś zaczyna sobie krzyczeć „wsadź jej palca w dupe”, domyślam się że ten kto to krzyczał jest też fanem tych przezabawnych komedii granych na polsacie (dziś np. arcydzieło naszej rodzimej kinematografii pt. „Kac Wawa”); cieszę się że polsat tak angażuje się w rozwój mma, ale siłą rzeczy oprócz plusów ma to też jak widać swoje minusy