Joanna Jędrzejczyk nokautuje Rosi Sexton na Cage Warriors 69

07 Czerwiec 2014
Joanna Jędrzejczyk nokautuje Rosi Sexton na Cage Warriors 69

Joanna Jęrzejczyk cage warriors

Do niezwykle interesującego starcia z punktu widzenia polskiego fana mieszanych sztuk walki, doszło podczas gali Cage Warriors 69 w Londynie. W drugiej rundzie pojedynku karty głównej, reprezentantka Arrachionu Olsztyn – Joanna Jędrzejczyk (6-0) pokonała przez KO, pochodzącą z Wielkiej Brytanii – Rosi Sexton (13-7)

Pierwsza runda rozpoczęła się od niezwykle mocnej i dynamicznej wymiany bokserskiej, gdzie swoją przewagę zaznaczyła reprezentantka Polski. Kolejne mocne uderzenia na głowę i korpus, sprawiły iż była zawodniczka UFC dwa razy wylądowała na deskach, jednak sędzia nie zdecydował się przerwać pojedynku.

Kolejna runda nie zwiastowała nic dobrego dla reprezentantki gospodarzy. Silne ciosy Joanny Jędrzejczyk dawały się coraz bardziej we znaki przeciwniczce, która mimo kilku prób sprowadzenia do parteru, nie odznaczyła się niczym szczególnym. W połowie drugiego starcia, zawodniczki znalazły się pod siatką i w końcu jeden z silnych, obszernych ciosów Polki, sięgnął szczęki Sexton. Kolejne uderzenia w parterze nie były już potrzebne i zawodniczka Arrachionu mogła się cieszyć z pierwszego KO w karierze MMA.

Kolejne zwycięstwo nad bardziej doświadczoną zawodniczką sprawia, iż nie tylko w Polsce, ale i Europie jest coraz mniej potencjalnych przeciwniczek dla polskiej mistrzyni muay thai. Z odsieczą przychodzi jednak organizacja Invicta FC, której włodarze ogłosili wczoraj podpisanie długoterminowej umowy na pokazywanie żenskich gal MMA w UFC Fight Pass. Przypomnijmy, iż pochodząca z Olsztyna – Joanna Jędrzejczyk, zawarła z początkiem roku kontrakt opiewający na kilka występów podczas eventów za oceanem, więc teraz pozostaje nam już tylko czekać na debiutancki występ zawodniczki Arrachionu dla amerykańskiej organizacji.

Komentarze

 • maniekzig

  Jednym słowem MIAZGA! Aśka ma czym naprawdę uderzyć i trudno znaleźć lepszą w stójce.

  Nie widzę Kowalczyk w starciu z Jędrzejczyk.

  Aśka do UFC.

 • Oczekk

  Tak jak mówiłem kiedyś Aśka by zjadła Karoline poprostu. Jak jakaś kobieta z polski zawita do UFC, to będzie tylko ona nie wyobrażam sobie tam żadnej niedzwiedziowej czy Kowalkiewicz.

 • Loku

  Joanna „Hands of steel” Jędrzejczyk

 • M. Kaczmarek

  Gratuluje. Obronna przed obaleniami i stójka na najwyższym poziomie. Nie mogę się doczekać jej debiutu w Invicta.

 • Kartel_

  Ona ma papiery na UFC i to nie tylko 1-2 walki, tylko na kilka i to z szansami na pas. Jestem tylko ciekaw jak jej parter właśnie wygląda w tej chwili? Obrony obronami. Musi ktoś ją poważnie sprawdzić w tej płaszczyżnie, a i mam nadzieje, ze nie bedzie to kowalczyk. W ogóle niechciałbym tej walki, po co będą sobie psuły rekord porażką niech idą własnym torem. Mamy 2-3 zajebiste zawodniczki i nie muszą się sprawdzać. niech obijają inne zawodniczki spoza polski 🙂

 • maniekzig

  Mnie zabrakło tylko kolan w klinczu, ale nie czepiam się bo zwycięstwo było najwyższej klasy.

 • Pako

  Zgadzam się w 100% z Kartelem.Na tym etapie prawdopodobnie Aśka zdetronizowała by mistrzynię KSW więc jedna zaszkodziła by drugiej.A z resztą każda jest w innej wadze więc niech dalej robią swoje.