MMAnewspl czwartym najchętniej oglądanym kanałem YouTube o tematyce MMA

autor:
06 Czerwiec 2014
MMAnewspl czwartym najchętniej oglądanym kanałem YouTube o tematyce MMA
Foto: cnn.com

Foto: cnn.com

Sporo się działo w marcu, kwietniu i maju w polskim MMA: KSW 26, KSW 27, Bonus BGC na Night of Champions, PLMMA 29-34, UFC Berlin, PROMMAC.
Wojciech Mrozowski latał jak szalony i w ciągu tych 3 miesięcy udostępnił 210 wywiadów i innego rodzaju materiałów z tych gal, które zostały wyświetlone 3,46 milionów razy. Daje to globalnie 4 najlepszy wynik ze wszystkich kanałów YouTube o tematyce MMA. Jedynie kanały UFC, AXS TV Fights i MMAFighting okazały się lepsze.

Poniżej top 10 kanałów MMA pod względem odsłon za ostatnie 3 miesiące:

UFC: 21,04 milionów
AXS TV Fights: 8,23 milionów
MMAFightingonSBN: 4,40 milionów
MMANewspl: 3,46 milionów
KarynBryant: 2,62 milionów
MMA Surge: 2,4 milionów
M1GlobalRussia: 2,36 (4,9*) milionów
BellatorMMA: 2,32 milionów
MMAWeeklyVideos: 2,14 milionów
KSW: 1,78 milionów

Bardzo się cieszymy, że filmiki Wam się podobają i dziękujemy za liczne odsłony.

Metodologia: Przedstawiona powyżej ilość odsłon bazuje na zmianach w ogólnodostępnej statystyce „wyświetlenia” dla kanałów YouTube. Wartość w rankingu odpowiada ilości wyświetleń w ostatnich 3 miesiącach wszystkich filmów dostępnych na tym kanale, a nie jedynie dla filmów dodanych podczas ostatnich 3 miesięcy. YouTube podaje od początku 2013 roku „wyświetlania” kanałów jedynie dla nieusuniętych i ogólnie dostępnych filmów. Łączna liczba wyświetleń kanału M1GlobalRussia wzrosła o 4,9 milinów, ale w ciągu jednego tygodnia w kwietniu przybyło 2,54 milionów odsłon, co najprawdopodobniej wynika z tego, że status wcześniej dostępnych walk(i) został kilka miesięcy temu zmienione na prywatny, a w kwietniu został ponownie zmieniony na ogólnodostępny. Liczba wyświetleń dla wszystkich kanałów może również zawierać wyświetlenia płatnych reklam.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Pound 4 pound? 🙂 Do zobaczenia w TOP 3.

 • Gratuluje! Należało się Wam.

 • said

  Gratulacje.Powoli stajecie się liderem w kraju:)

 • Krakuz

  Gratuluję! Połączcie siły z mymma i całkowicie rozwalicie rocksów 😉

 • tomox

  po pierwsze: gratulacje 🙂 po drugie takie małe uwagi: epizody takie jak bonus bgc itp. zawyżają ilość wyświetleń ale jednocześnie jak to określił Andrzej Janisz „to nie walka mma, lecz walka na zasadach mma”; nie podoba mi się też dzielenie filmów z ważeń na osobne części, ja rozumiem że hajs się musi zgadzać ale takie działanie trochę komplikuje życie 🙂

 • Pako

  No progress jest i niech będzie.Brawo!!! Wojtek pełen profesjonalizm.

 • Kartel_

  Aj, co ja bym zrobił bez MMAnews ;). Pamiętam, jeszcze jak dobre kilka lat temu wpadłem, na portal. W tedy dopiero raczkowałem w świecie MMA i mało wiedziałem. Nigdy jakoś nie byłem tym jednym, z bardziej, aktywnych userów, ale od 2-3 lat, wchodzę tutaj praktycznie codziennie po kilka razy. Jak powstał nowy dizaj mmanews, w końcu trzeba było się zarejestrować i czekać na otwarcie forum. Chyba już nigdy nie opuszczę tego portalu. Od razu chciałbym, pogratulować, całej ekipie, a w szczególności W. Mrozowskiego, samozaparcia i wytrwałości w tym co robi. Bo ilością newsów i co najważniejsze ilością wywiadów. Bijecie, wszystkie branżowe, portale w Polsce.

 • kerimm85

  bonusowi bgc podziekujcie

 • Kartel_

  KSW 27 przebiło bonusa, wystarczy spojrzeć na liczby pod filmikami 😉

 • zenek

  Gratulacje ode mnie .Takie pytanie w jaki sposob portal zarabia Wojtek co chwile gdzies jezdzi a to koszta sposoring jakis ;p

 • Kartel_

  Reklamy, youtube itp.

 • gonzo

  Ładnie. Dla mnie mmanews od początku był namber łan,choć zaglądem też na inne portale. A teraz już całkowicie na grubej profesce lecą chłopaki i dzięki temu mamy sporą porcję ciekawych wywiadów. Tak trzymać!

 • kamerling

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.599998474121094px; background-color: rgb(251, 251, 251);”>Takie pytanie w jaki sposob portal zarabia Wojtek co chwile gdzies jezdzi a to koszta sposoring jakis ;p</span>

  Tego się raczej nie dowiemy, ale wiadomo – na pewno nie jest to robione czysto hobbystycznie 😉

 • M. Kaczmarek

  Było 210 filmików, a tylko kilka było z Bonus BGC. Nawet bez tych 800 tyśięcy wyświetleń z Bonusem, to i tak Wojtek byłby na wysokim 5 miejscu. Gdyby głównym celem było jak najwięcej wyświetleń, to pewnie Wojtek nie jeździłbym na gale w szkołach podstawowych i nie robiłby wywiadów z początkującymi zawodnikami, które wiadomo, że oglądnie tylko kilkaset osób. Raczej robiłbym teraz 5 wywiad z Trybsonem 🙂

  Zresztą dopóki się nie przesadza z takimi materiałami, to nie widzę w tym nic złego. Taki to już rynek i odbiorca. Pozostałe kanały pod tym względem się nie różnią:
  Najwięcej wyświetleń na kanale UFC mają wywiady z gwiazdami wrestlingu „The Rock” i Steve Austin, Shaquillem O’Nealem, filmik o tym, że w grze EA UFC będzie postać Bruce Lee oraz konkurs w piłce nożnej w TUF Brazil, ale w screenie filmiku nie widać Wanda i Sonnena, tylko tyłki cheerleaderek, które mają zachecić do oglądania materiału.
  Z tych 8,23 milionów wyświetleń AXS, 5,7 mln to jeden filmik, gdzie w walce amatorskiej chłopak poddaj walke, bo nie chce zbyt bardzo zlać słabszego przeciwnika.
  Na kanale KSW przygotowania do walki dwóch największych gwiazd, czyli Mameda i Pudziana mają mniej wyświetleń, niż filmik gdzie ring girls machają tyłkami…
  Nie chcę marudzić, po prostu taki jest już YouTube i widz MMA.

  Swoją drogą KSW jako jedynie nie udostępnia walk na Youtube. Jeśli się nie mylę są tylko na Ipli, gdzie pewni ich prawie nikt nie ogląda (prawa do walka ma Polsat?). Aż się prosiło przed Materla vs Silva 3 wstawić ich wcześniejsze walki , żeby nakręcić zainteresowanie i sprzedać więcej PPV. Gdyby powstawiali kilka walk pewnie byliby w top 3.

 • rudy

  O ja pierdykam, jak Michał odpisał to aż mi szkoda, ze osobnego news z tego nie zrobiliście – jak odpowie=adać na głupotę ludzką, krótkowzroczność, brak wiedzy i szerokiej perspektywy. hahaha Michał, pisz więcej newsów, bo bardzo ciekawe informacje przedstawiasz i w oparciu o wiedzę (informację, fakty) do których ja nie mam dostępu lub, przyznaję, nie chciałoby mi się samemu szukać.
  Całej Redakcji natomiast szczerze gratuluję każdego sukcesu, a ten wynikowy jest znamienity. Brawo dla całego zespołu.

 • Typer

  jak się chwialicie to podpowiadacie niewdzięcznej konkurencji w jakim kierunku iść, a i tak już od was ściągają pomysły a do tego was blokują u sibie. tutaj jakoś nikt się nie boi dać zdjecia z kowalkikem czy nie wycinacie w wywiadzie fragmentówjak ktoś o nim mówi ( w pisanych też widziałęm ze sie pojawiają) oby tylko inne pasożyty się nauczyły klasy od was, bo też robią fajną robotę ale poziom kulturki nie ten

 • kamerling

  @<strong style=”margin: 0px; padding: 0px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.599998474121094px; background-color: rgb(255, 255, 255);”>M. Kaczmarek 

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.599998474121094px; background-color: rgb(251, 251, 251);”>Swoją drogą KSW jako jedynie nie udostępnia walk na Youtube. Jeśli się nie mylę są tylko na Ipli, gdzie pewni ich prawie nikt nie ogląda (prawa do walka ma Polsat?). Aż się prosiło przed Materla vs Silva 3 wstawić ich wcześniejsze walki , żeby nakręcić zainteresowanie i sprzedać więcej PPV. Gdyby powstawiali kilka walk pewnie byliby w top 3.</span>

  KSW od jakiegoś czasu na swoim kanale umieszcza "free fighty" przed galą, mające za zadanie promocję. Pamiętam, że oglądałem ostatnio walkę Pudziana z Najmanem, Asłana z Borysem I i Karoliny z Pauliną Bońkowską. 

 • M. Kaczmarek

  Tak, Kawulski mówił, że biblioteka walk jest dostępna na ipli i są zadowoleni ze wspolpracy. Fajnie, ze Wojtek się o to zapytał.

  Dziękuje za sprostowanie Kamerling. Coś kojarzyłem, że były darmowe walki, ale sprawdziłem kanał KSW i zadnych walk nie było w ostatnich miesiącach. Musieli je usunąć, teraz widzę w statystykach, że w 3 tygodniach spadły KSW wyświetlenia po 100-300 tysięcy. Pewnie wtedy te walki usunęli.
  Co do ipli, to może ipla promuje materiały KSW i warunki finansowe są ciekawsze. Jednak YouTube to gigant w porównaniu z Iplą. Ipla ma według przeliczników dla alexa.com w Polsce 436 tyś odsłon dziennie, a YouTube 33,4 mln, czyli 77 razy tyle. Jeszcze gorzej to porównanie wygląda, jak założymy, że KSW planuje globalny rózwój. Na świecie ipla ma 470 tyś odsłon dziennie, a YouTube ma 2,57 miliardów odsłon, czyli 5461 razy tyle.
  Z tego co widzę, na ipli nie ma licznika odsłon, ale są podane lajki FB. Walka Pudziana z KSW 27 ma 8 lajków, a walka Mameda 23. Na kanale KSW dla kilku filmików, dla których sprawdzałem, wskaźnik lajków do wyświetleń jest średnio jeden lajk na 250 wyświetleń. Zakładanie takiego samego stosunku lajków do wyświetleń dla walk na ipli jest sporym uproszczeniem, ale dałoby to 2000 osłon walki Pudziana i 5750 odsłon dla walki Mameda. Nawet 10 razy tyle to moim zdaniem jest mało.
  Może pamiętacie ile te darmowe walki miały wyświetleń? 100-300 tyś.? Wojtka wywiad z Mamedem ma 670 tyś odsłon, sądzę że pokazując walkę Mameda na YouTube zrobiliby przynajmniej milion. Za tyle odsłon YT płaci grosze, ale walka toczy się o sprzedaż biletów i PPV. Im więcej osób zobaczy walki za darmo w TV czy online, tym lepiej, bo mały ułamek z tych widzów następnym razem kupi bilety lub PPV.

 • Kokos80

  ten wywiad a Mamedem wlacza sie automatycznie po wejsciu na kanal, a takze jest odbierany przez ogol jako walke z KSW, ktore przeciez bylo w PPV. kanal nakrecila jedna osoba, to byl klucz dosukcesu, wiemy o kogo chodzi, freak. do tego sporo ciekawych i szybko wrzucanych wywiadow dalo duzy plus. tym bardziej, ze Rocksi obnizyli loty znaczaco ostatnio.

  walki darmowe KSW dalo i usunelo, to byly 4 walki, Borys i Karolina malo klikow, kilkanasie tysiecy, Mamed i Pudzian przebili 100 000.

  Ipla to ogarnia, bo KSW nawet nie oplaca sie robic na wlasna reke biblioteki, bo kto by za te walki placil? a tak w ramach wspolpracy dadza Polsatowi. mysle, ze tam te walki oglada maksymalnie kilka tysiecy osob.

  obecnie KSW ma promocje glownie w necie, to ludzie wchodzac na ich fb, YT podejmuja decyzje czy kliknac na serwis z biletami, czy siegnac po PPV.