Paul Daley zawalczy na gali BAMMA. Brytyjczyk coraz bliżej UFC? [VIDEO UPDATE]

autor:
04 Czerwiec 2014
0
Paul Daley zawalczy na gali BAMMA.  Brytyjczyk coraz bliżej UFC? [VIDEO UPDATE]

Paul_Daley-1

Paul „Semtex” Daley (34–13–2) wystąpi jednej z najbliższych gal BAMMA. Występ posiadającego doświadczenie zarówno w MMA jak i Kickboxingu Brytyjczyka, został zaplanowany na 13 września w Manchesterze. Przeciwnik niezwykle doświadczonego fightera, zostanie ogłoszony w przeciągu kilku tygodni.

Paul Daley w zawodowej karierze walczył we wszystkich, największych organizacjach MMA, w tym UFC i Bellatorze. Ostatnią walkę, stoczył podczas gali BAMMA w grudniu ubiegłego roku. NA gali w Birmingham, w drugiej rundzie, znokautował Romario Silvę. Zwycięstwo z Brazylijczykiem, było piątym w sześciu ostatnich walkach. Do jedynej porażki zawodnika z Londynu, doszło na gali Legend 2 w Moskwie. Co ciekawe, oprawca Daleya, Alexander Yakovlev w zeszły weekend zadebiutował w UFC, przegrywając na punkty z Demianem Maią.

Nie jest tajemnicą, że Daley również marzy o powrocie do UFC. Sam Dana White, rozważa ponowne zatrudnienie Daley’a, który w przeszłości sprawił organizacji wiele problemów. Kłopoty zawodnika, rozpoczęły się wraz z niezrobieniem wagi przed walką z Dustinem Hazelletem. Brytyjczyk, co prawda wygrał pojedynek, ale w związku z niewypełnieniem regulaminu, musiał oddać 10 procent ze swojej wypłaty.

W pojedynku, mającym wyłonić kolejnego pretendenta do pasa UFC zmierzył się z Joshem Koscheckiem. Niestety oprócz aspektu sportowego, wyraźnie odznaczył się motyw emocjonalny, którzy spowodował, że Daley uderzył Koschecka po końcowej syrenie. Dana White, chcąc chronić piękno tego sportu, relegował go z organizacji.

Czy wzorem Anthony Johnsona, dzięki dobrym wynikom, dostanie szansę na rehabilitację? White tłumaczy, że nie wie, czy będzie mógłby wybaczyć tak haniebny czyn. Jednakże wydaje się, że jeśli Paul, w dalszym ciągu będzie prezentował tak wysoki poziom, to niebawem powinien dostać szansę na podpisanie kontraktu z UFC.

UPDATE od @Wojciech Mrozowski:
Wybacz, że wcinam się do Twojego newsa. Nagrałem w Berlinie ciekawe video, które wnosi sporo do sprawy. Dana White coraz mocniej łamie się w sprawie powrotu Paula Daley’a. Rozmawiał o tym już z Lorenzo Fertittą.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments