UFN 42: Piotr Hallmann poddał Yvesa Edwardsa w 3 rundzie!

autor:
08 Czerwiec 2014
UFN 42: Piotr Hallmann poddał Yvesa Edwardsa w 3 rundzie!

Foto: mmafighting.com

Foto: mmafighting.com


Na trwającej właśnie UFC Fight 42 w Albequerque, Piotr Hallmann (15-2) poddał Yvesa Edwardesa (42-21-1) przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie. Od początku widać było, że „Płetwal” wykorzystał niedawny wyjazd do USA w stu procentach. Polak okazał się lepszy w każdym aspekcie walki, uzyskując przewagę w stójce, a solidne zapasy sprawiły, że Edwards praktycznie nie istniał na przestrzeni 3 rund.

Pierwsza i druga runda to zdecydowane ataki Polaka. Hallmann inicjował każdą z akcji przez kolano na korpus. Z każdym kolejnym kopnięciem, widać było coraz bardziej słabnącego rywala. Po kilku minutach, Amerykanin odpłacił się Polakowi, uderzając otwartą rękawicą, co skutkowało przerwaniem pojedynku. Pojedynek został wznowiony i na całe szczęście, nieprzepisowe zagranie nie wyprowadziło „Płetwala” z równowagi. Kolejna akcja zakończyła się udanym sprowadzeniem na korzyść naszego zawodnika. Konsekwencją i uporem, doprowadził do licznych rozcięć na twarzy Edwardsa.

W rundzie trzeciej widać było, że 2 wcześniejsze ataki, odebrały obu zawodnikom wiele sił i teraz będą walczyli nie tylko z przeciwnikiem, ale również z samym sobą. Tak, udało się! Duszenie zza pleców i Piotr Hallman zwycięża po raz drugi w UFC i drugi raz przez poddanie.

Komentarze

 • Kartel_

  Brawo Hallmann, ale i tak trzeba przyznać, ze stójka Piotra nie robi wrażenia, strasznie drętwa jest. Na bonus, za poddanie raczej bym nie liczył ;). Obydwoje jeszcze dzisiaj się spotkają u okulisty i wpierdzielą po paczce chipsów ;). Teraz Hallmann spokojnie może liczyć na nowy kontrakt, bo ten co teraz miał był chyba podpisany tylko na 3 walki. Poprawcie mnie jak się mylę 😉

 • BLZ

  A jednak bonus był 😉 Tylko że ogólnie za całą walkę 🙂

 • Pako

  Brawo,naprawde się cieszę,niech któryś z polaków w końcu wytrzyma troszkę w tym UFC.

 • Eksporter Zla

  Wstyd się przyznać, ale w nocy nie oglądałem. Tak czy siak wielkie gratulacje dla Płetwala.

 • maniekzig

  Jotko również stać na dobre występy, ale on sam musiał kiedyś przegrać, aby wyciągnąć więcej wniosków.

 • Kartel_

  Wowo, super info. Zapomniałem, ze teraz nie ma bonusów za podanie i za KO tylko ogólnie 😉