Szymon Bońkowski: „Aslambek jest zmotywowany do powrotu i rewanżu z Borysem Mańkowskim.”

11 Czerwiec 2014
Szymon Bońkowski: „Aslambek jest zmotywowany do powrotu i rewanżu z Borysem Mańkowskim.”


Na niedawnym KSW 27, Borys Mańkowski udowodnił, że niezwykle silny i utalentowany Aslambek Saidov, wbrew opiniom jest jednak możliwy do poddania. Choć nikt nie lubi przegrywać, to zgodnie z popularnym stwierdzeniem: „porażka uczy więcej niż zwycięstwo”. Taką właśnie lekcję wyciągnął ponoć były mistrz, wg olsztyńskiego trenera Szymona Bońkowskiego, który był gościem dzisiejszej audycji PR 24.

Aslambek bardzo przeżył porażkę, ale jest mocno zdeterminowany (do powrotu). Generalnie to z nim jest tak, że bardzo motywują go przegrane. Po przegranej z Mortenem Djursaa, ćwiczył jak szalony. Później właśnie walczył (po raz pierwszy) z Borysem Mańkowskim i uważam, że był w najlepszej formie w życiu. Późniejsze pojedynki też wygrywał, ale później przyszedł być może gorszy dzień i teraz znowu jest zmotywowany do treningu. Dlatego jestem pewny, że wkrótce się odbije.

Poznański „Diabeł Tasmański”, potrzebował jednego pojedynku aby wrócić do łask i miana pretendenta do tytułu mistrzowskiego. Jest to więc silny argument klubu Arrachion:

Oczywiście, że chcielibyśmy walczyć z Mańkowskim. Pierwsze starcie wygrał Aslambek, drugą Borys. Dlaczego więc nie mieliby się spotkać po raz trzeci? Nie upieramy się, że do rewanżu miałoby dojść od razu, ale na pewno chcielibyśmy, żeby zmierzyli się jeszcze raz.

Komentarze

 • Pako

  pierw niech Sobie zasłuży na ten rewanż jak zrobił to Borys.Ale z chęcia bym jeszcze raz zobaczył jak Aslambek dostaje bęcki na KSW,bo wcale nie jest aż taki utalentowany.

 • maniekzig

  Aslambek jest surowym zawodnikiem i całkiem niezłym, ale dajcie Panowie spokój z tym rewanżem. To krok wstecz dla KSW.

  Saidov to najbardziej NUDNY zawodnik konfrontacji. On jest tak pasywny, że w UFC wywali by go przy najbliższej okazji.

  Nie mam nic do niego, po prostu jego styl walki jest usypiający i gdyby nie Borys, to usnął bym na kolejnej walce mistrzowskiej.

  Zawodnik zawsze powinien dążyć do skończenia walki, a nie klepać się przez 3 rundy byle do decyzji.

 • RZDZ

  jakie zasłuży? o czym mówisz Pako 🙂 prrzecież w ksw nie ma zasłużania sobie 😉 rewanż byłby gdyby sytuacja była odwrotna, od ręki, bo to by medialne było. teraz rewanżu nie będzie bo pas w rękach „właściwego” zawodnika jest. eeeeeech jak tylko myślę o polityce i strategii ksw to mi się żółci tyle produkuje ze wieloryba by zabiło

 • Loku

  Jak to nie będzie rewanżu? Będzie, to tylko kwestia czasu… Jak mogłoby być inaczej biorąc pod uwagę, że mamy w WW tylko Borysa, Rafała i Aslambka. Gdzieś tam powoli w rankingach KSW wspina się jeszcze Błachuta, nie wiem jak sytuacja Juhasa. Pewnie jak Moks poradzi sobie z Acacio to będziemy oglądali Moks vs Saidov II, jako eliminator do walki o pas. Jedyny powiew świeżości może wywołać przejście Iro do półśredniej, tyle, że nie wiadomo z kim miałby się bić…

 • maniekzig

  @RZDZ a Borys dostał walkę rewanżową od razu?

  Pamiętaj że w kolejce do pasa jest również Rafał Moks.

  Co to na gali KSW ma tylko Mańkowski z Saidovem walczyć?

 • adamus

  haha a słuchajcie co to byłby za problem, wygenerować teraz sagę borys kontra Saidov 😀 ale wiadmo Borys najpierw teraz stoczy kilka walk nie o obronę pasa tak tylko ot tak a dopiero potem dadzą mu jakąs walkę o obronę 😀 sorry że tak wyśmiewam ksw, ja lubię ich show naprawdę ale ta polityka mnie też wykańcza

 • Pako

  W KSW cały czas jest jak w Brazylijskiej telenoweli, 4 gale w roku i kilku zawodników którzy w kółko będą walczyć ze sobą,come on!!

 • maniekzig

  @Pako Ojtam ojtam! Zanim Janusze się zorientują to zrobią po trzy walki każdy z każdym.

  Przecież każdego zawodnika trzeba wypromować, to kosztuje, a KSW to nie jest dobro narodowe.

 • W. Mrozowski

  Aslmbek doznał kontuzji kolana i skorzysta z dłuższej przerwy, żeby je wyleczyć. Szymon Bońkowski twierdzi, że to nie jest coś bardzo poważnego, ale jednocześnie podkreślił, że ta kontuzja ciągnęła się za Saidovem od dłuższego czasu.