TUF 19: Robert Drysdale zadebiutuje w UFC. Niepokonany Keith Berish kolejnym przeciwnikiem

autor:
05 Czerwiec 2014
TUF 19: Robert Drysdale zadebiutuje w UFC. Niepokonany Keith Berish kolejnym przeciwnikiem

Foto: Mike Calimbas

Foto: Mike Calimbas


Do długo oczekiwanego debiutu Roberta Drysdale’a (6-0) w UFC, dojdzie w ramach gali finałowej „The Ultimate Fighter 19”. Mistrz świata w BJJ i zwycięzca ADCC, zmierzy się z innym debiutantem,Keithem Berishem (5-0).

Drysdale w UFC, miał walczyć dwukrotnie. Za pierwszym razem plany, pokrzyżowało zakażenie gronkowcem. Druga próba również okazała się niepowodzeniem. Przed walką na UFC 167 Drysdale, został szczegółowo przebadany przez Komisję Stanową w Nevadzie. W organizmie posiadacza czarnego pasa w BJJ, wykryto zawyżoną ilość testosteronu i pojedynek z Codym Donovanem został anulowany.

Drysdale (6-0), bezlitośnie wykorzystuje braki parterowe swoich przeciwników. W każdym z pojedynków poddawał przeciwników w pierwszej rundzie. Ostatnią walkę stoczył na gali Legacy Fighting Championship, gdzie pokonał znanego z występów w Polsce, D.J. Lindermana, mistrza Fighters Areny.

Berish podczas gali UFC TUF 19, również zadebiutuje w organizacji braci Fertitta. W ostatniej walce, poddał Ariela Sulveda, notując 5 zwycięstwo w zawodowej karierze. Co ciekawe, zawodnik walczący na co dzień w wadze średniej podczas gali w Mandalay Bay Center, zawalczy w wadze półciężkiej.

Komentarze

 • maniekzig

  Maszyna parterowa która najwyższy czas przetestować.

 • Pako

  Debiut powinien wygrać,lecz potem może być już pod górkę.

 • Kartel_

  @Pako
  z takim, BJJ jakie ma Drydsdale, nawet z mniejszymi umiejętnościami stójkowymi, może osiągnąć dużo. W końcu zawalczy w UFC, bo wyczekuję jego debiutu już z dobre 2 lata.

  Tak. Generalnie to jestem fanem umiejętności Roberta 😉