UFC FN 47: Sam Alvey vs. Tom Watson podczas sierpniowej gali w Maine

autor:
17 Czerwiec 2014
0
UFC FN 47: Sam Alvey vs. Tom Watson podczas sierpniowej gali w Maine

Foto: sherdog.com

Foto: sherdog.com

Sam Alvey (22-5) po świetnych występach i zdobyciu pasa MFC w wadze średniej, w końcu podpisał kontrakt z UFC. Do debiutu dojdzie na jednej z letnich gal, UFC Fight Night 47 w Maine. W debiutanckim starciu, Alvey zmierzy się z Tomem Watsonem (16-7).

Pomimo faktu, iż Sam Alvey zadebiutuje w UFC, z pewnością nie jest skazany na porażkę. 28-latek z Team Quest otarł się o UFC, kiedy uczestniczył w „TUF 16”. W walce eliminacyjnej do programu, w 47 sekund znokautował swojego przeciwnika. Niestety, przygoda z programem gwarantującym kontrakt z UFC nie trwała zbyt długo. Już w pierwszej walce, uległ Joeyowi Riverze i musiał przedwcześnie opuścić dom zawodników wybranych przez Shane’a Carwina. Widać wyraźnie, że porażka poniesiona w „TUF-ie”, miała spory wpływ na zawodnika. Wygrał trzy z czterech ostatnich walk, a w jednym z pojedynków pokonał Jaya Silvę, znanego w Polsce z walk dla organizacji KSW. Co ciekawe, jeszcze miesiąc temu Alvey obronił pas mistrzowski Maximum Fighting Championship, a teraz będzie musiał wznieść się na wyżyny, aby pozostać na dłużej w amerykańskiej organizacji.

Tom Watson ma „nóż na gardle”, gdyż mówiąc delikatnie, w dwóch ostatnich występach nie zachwycił. Były mistrz brytyjskiej organizacji, BAMMA przegrywał z Talesem Leitesem i Nikiem Catone przez decyzję. Fakt, że Watson wciąż jest w UFC, zawdzięcza przede wszystkim zwycięstwu przez nokaut nad Stanislavem Nedkovem. Brytyjczyk ostatnie zwycięstwo na swoim koncie zapisał w maju 2013 roku, czyli ponad rok temu. Kolejna porażka może skutkować wyrzuceniem z UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments