Wanderlei Silva przyznał się do stosowania dopingu przed pojedynkiem na UFC 175

autor:
18 Czerwiec 2014
5
Wanderlei Silva przyznał się do stosowania dopingu przed pojedynkiem na UFC 175

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Wanderlei Silva (35-12-1-1 NC) przekonał się, że stare polskie powiedzenie o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi jest wciąż aktualne. Podczas przesłuchania przed Komisją Stanową w Nevadzie, Brazylijczyk przyznał się, że zażywał niedozwolone substancje przed pojedynkiem z Chaelem Sonnenem, do którego miało dojść na UFC 175. Były mistrz Pride potwierdził, że w dniu 24 maja uciekał przed jednym z przedstawicieli komisji.

Silva wraz z Sonnenem byli trenerami w programie telewizyjnym, TUF 3 Brazil. Podczas przygotowań „Axe Murder” doznał urazu nadgarstka, ale sprawę udało się „zamieść pod dywan”. Jednakże, wraz z upływającym czasem, okazało się, że nadgarstek jest złamany i trzeba użyć środków uśmierzających ból. Team Wanderleia zdecydował się na podanie diuretyków, które są na liście substancji zakazanych. Co ciekawe, Brazylijczyk podczas wieloletniej kariery, nigdy nie został poddany niezapowiedzianym badaniom, tym większe było przerażenie w oczach Silvy, kiedy w jego klubie pojawił się przedstawiciel NSAC.

Komisja w kolejnych dniach ma zebrać się i ustalić jaka kara, zostanie nałożona na Brazylijczyka. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo sroga kara. Być może Silva zdecyduje się na taki sam ruch, jak jego niedoszły przeciwnik Chael Sonnen i zakończy karierę.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oczekk
Oczekk
6 lat temu

To akurat nie jest przypadek. Pride nigdy do końca nie był fair, jest wiele informacji dyskryminacji. Ja nie napisał nigdzie, że nikt nic tam nigdy nie brał, a nawet nie napisał, że Wand jest natural boy. Napisałem tylko co mówił. I tak przy Rampagu „lipnie” wyglądał. Uważam poprostu, że z taką budową i wzrostem da się tak wyglądać.

nitro
nitro
6 lat temu

Którzy goście?;) Czy to przypadek, że w Pridzie nie było kontroli anty? Kazdy zdrowo tam wyglądął

Oczekk
Oczekk
6 lat temu

Widziałem wszystkie jego walki. Poprostu ludzie w jego wzroście i wadze tak wyglądają. Starość ma to do siebie, że te mięśnie już są trochę bardziej oklapnięte i nie tak widowiskowe.

nitro
nitro
6 lat temu

Oczekk widać, że to Twój idol, ale widziałeś jak wyglądął w Pride?Laughing Był dwa razy większy i kipiał agresją… Kurczak i ryż?

Oczekk
Oczekk
6 lat temu

Szkoda, że tak wyszło. Wanderlei kiedyś mówił, że nigdy nic nie brał. Mógł dostać pozwolenie na trt, ale nawet na to nigdy się nie zdecydował. Teraz spora część zapamięta go jako dopingowicza.